Producenty filmu žaluje o 2,2 milionů liber, což je něco málo přes 63 milionů českých korun. Údajně se totiž ukázalo, že osudný pád na motorce nebyl její chybou, ale pochybením tvůrců filmu. Přesto by měla být Olivia šťastná, že vůbec přežila – poté, co to v rychlosti 120 kilometrů za hodinu naprala do pojízdné kamery, nejen, že jí musela být amputována paže, ale měla rozseknutou polovinu tváře, trvale si vyhodila rameno, zlomila si několik žeber a prodělala i smrtelně nebezpečný pneumotorax (poškození plíce).

Před hrůzostrašnou nehodou přitom před sebou měla Olivia velice dobře rozjetou kariéru, nahrazovala v nebezpečných scénách hvězdy nejrůznějších blockbusterů, například ve Star Wars, Avengers nebo v Mad Maxovi. Byla dokonce „dvorní kaskadérkou“ překrásné herečky Charlize Theron (43), která jí po nehodě poslala do nemocnice květiny a vzkaz...

Lásku k adrenalinovým sportům ostatně měla v rodině, jejím manželem je slavný britský kaskadér David Grant. I ten je ve filmovém světě hodně známý, zaskakoval například za Michaela Fassbendera (41) ve filmu Assassin’s Creed nebo za Michaela Rookera (63) ve Strážcích galaxie.

Nyní už pochopitelně není Olivia schopná pracovat a přišla o celou řadu prestižních pracovních závazků, a tak se rozhodla na tvůrce filmu podat u soudu v Pretorii (pochází totiž z Jihoafrické republiky) žalobu. Žádá finanční kompenzaci svých zranění. K zodpovědnosti chce hnát nejen produkční společnost, ale i kaskadérskou společnost, která jí tuto práci dohodila, operátora mechanické kamery, řidiče vozu, a dokonce i režiséra snímku Paula W. S. Andersona (53), manžela Milly Jovovich (42), hvězdy série Resident Evil.

Olivii se právě stala osudnou scéna v tomhle filmu. Byla totiž pověřena jet vysokou rychlostí na motorce směrem ke kameře, ta se měla včas zvednout vysoko nad hlavu Olivie, aby pod ní bezpečně projela. Bohužel se však včas nezvedla a nebohá žena narazila horní částí těla do mechanického ramene. Vzhledem k tomu, že na sobě neměla žádné ochranné prvky, dokonce ani přilbu, pouze vestu, roztrhaný kabát a khaki džíny, málem ji to stálo život. Svá těžká zranění podle lékařů přežila jenom díky výborné fyzické kondici…

 

Fotogalerie
25 fotografií