Je mladá, krásná a talentovaná. Ideální kombinace, dalo by se říci. Přesto to však Italka Sara Meucci v životě nemá úplně jednoduché. Od 12 let trpí psychickými obtížemi, které u ní vygradovaly v nezvyklou poruchu. Aby totiž úzkosti nějakým způsobem unikla, začala si trhat vlasy, což jí paradoxně kýženou úlevu přineslo.

S tímto „sebepoškozováním“ začala už ve 12, a tak není divu, že je v současné době úplně plešatá. Nevadí jí to, dokáže s tím žít. Největší starosti jí však dělají reakce okolí. Lidé se jí často ptají, zda to, že nemá vlasy, je kvůli rakovině, a jsou naprosto v šoku, když jim řekne, že si tento stav způsobila zcela sama. Proto začala dávat na Internet své nahé fotky, aby zdůraznila svou jinakost a inspirovala ostatní, aby se nebáli ukázat, že se v něčem liší. Po 11 let si od děsivých úzkostí pomáhala pravidelným trháním vlasů i s kořínky, a svou plešatost tak přijala za vlastní. Dokonce si zbytky vlasů co dva dny sama holí, aby jí nenarušily vizáž a ona tak mohla dodávat odvahu dalším ženám s podobným problémem.

Když Sara o trichotilománii mluví, je nelítostná. Velmi dobře si uvědomuje, že nemoc je jen spouštěč a že za zbytek si může jen ona sama. Tvrdí, že ji vytrhávání vlasů prostě hluboce uklidňuje. Když se s tím svěřila svým nejbližším, vřele ji objali a ujistili ji o své nekonečné podpoře. Sara se tak nyní cítí mnohem lépe a tvrdí, že je důležité si uvědomit, že její úsměv má mnohem větší sílu než její chybějící vlasy. Na fotkách často mění paruky, ale vůbec jí nevadí se zvěčňovat bez nich. Protože se konečně cítí být krásná i holohlavá.

Fotogalerie
29 fotografií