Pořadatelé pražského koncertu Rolling Stones očekávají návštěvu několika desítek tisíc lidí. „Majitelé nepřenosných lístků zakoupených u jiných předprodejců mohou mít při vstupu do areálu problémy a může se stát, že nebudou vpuštěni na koncert,“ sdělil Novák.

Oficiální prodejci budou prodávat vstupenky ke stání za 1990 korun, stání před pódiem za 4590 korun, tribuny k sezení za 4990 korun a nejvíce lukrativní místa k sezení za 9990 korun. Neoficiální předprodejci ceny průběžně mění, ale například přes stránky Viagogo.com lze zakoupit vstupenky ke stání za cenu kolem 4000 korun, na Stubhub.cz nabízejí stání u pódia za 8500 korun. Přeprodávat vstupenky i za několikanásobek pořizovací ceny neodporuje zákonu. Oficiální prodejci ale před nákupem přeprodávaných vstupenek varují, stejně jako policie a Česká obchodní inspekce.

Koncert Rolling Stones v Praze bude kompletně bezhotovostní (cashless). Návštěvníci obdrží RFID náramek, který bude zároveň vstupenkou na koncert a do zakoupených zón. Zároveň bude sloužit jako digitální peněženka k nákupům občerstvení. Náramek vám bude doručený poštou měsíc před termínem koncertu.

Podobný bezhotovostní systém, při němž si zákazník nabije náramek zvolenou částkou, fungoval již v Letňanech před dvěma lety na koncertu AC/DC. Umožnil rychlé placení u všech stánků s občerstvením, u prodejců piva nebo u stánků s upomínkovými předměty. Někteří lidé si však stěžovali na to, že nevyužitou předplacenou částku nedostali zpět hned na místě a museli o ni žádat přes internet.

Pořadatelé pražského koncertu Rolling Stones očekávají návštěvu několika desítek tisíc lidí. Právě Rolling Stones drží návštěvnický rekord koncertu v ČR, když 5. srpna 1995 dorazilo na jejich vystoupení na bývalý spartakiádní stadion na Strahově 130.000 lidí. Kapacita areálu v Letňanech je přibližně 70.000 lidí, zatím nejvíce jich tam dorazilo v roce 2016 na koncert AC/DC, který sledovalo 60.000 fanoušků.

Fotogalerie
1 fotografie