Robbie, který loni v létě vystupoval i v Praze, má prý obavy o svůj život. Obzvláště ve chvílích, kdy je sám. „Naštěstí ale i naneštěstí, když jsem ponechán napospas sám sobě, mám sklony k tomu všechno sabotovat. Mám nemoc, která je v mé hlavě a snaží se mě zabít, takže si na ni musím dávat pozor,“ odtajnil v rozhovoru pro britský The Sun.

Jeho život je podle něj jako jízda na horské dráze a jeho stav se různě zlepšuje i zhoršuje. „Někdy mě to zaplaví a jindy je to pomůcka, abych vlezl na pódium. Někdy žiju v blaženosti a je to nádherné,“ popsal osmnáctinásobný vítěz cen Brit Awards. „Ale většinu času jsem zkrátka člověk, mám lidské zážitky, snažím se vyrovnat se zkouškami a utrpením kvůli tomu, co se mi děje mezi ušima.“

Trápí ho problémy s úzkostí, leckdy i tréma při koncertech a také mívá výkyvy hmotnosti. Kromě toho propadl i alkoholu a poprvé si svou závislost uvědomil již v 19 letech. Po dvacítce se snažil abstinovat a několikrát do toho spadl znovu. V roce 2007 na své 33. narozeniny dokonce skončil na odvykačce, jelikož byl „24 hodin od smrti“.

VIDEO: Robbie Williams vystoupil loni v Praze.

Video
délka: 00:57.01

Robbie Williams vystoupil v Praze. David Malík

Jak sám prozradil, blízko smrti se ocitl za život hned několikrát. Například loni v září, když musel být hospitalizován. Doktoři mu tehdy na mozku našli abnormality, které údajně připomínaly krev. „Opravdu mě to vyděsilo,“ vzpomínal pro The Sun Williams, který musel zrušit několik vystoupení a dva měsíce se zotavoval.

V poslední době ho pak velmi zasáhla i smrt George Michaela, který byl na sklonku roku 2016 nalezen mrtvý ve své posteli. Ten také bojoval s depresemi. „Moc mi chybí. Bylo to hrozné, co se mu stalo. Přál bych si, aby tady byl. To byl příšerný rok, když hrdinové všech zmizeli. Člověk si pak uvědomí, že není nesmrtelný a hlavně, když je mu přes čtyřicet a má dvě děti,“ dodal.

Právě děti Theodora „Teddy“ Rose (5) a Charlton (3) zpěváka často drží nad vodou. Stejně tak manželka, americká zpěvačka Ayda Field (38), s níž se oženil v roce 2010. Během jejich první schůzky byl prý zpěvák zrovna v příšerném stavu a imponovalo mu, jak se o něj skvěle postarala.

VIDEO: Zesnulý George Michael (†53): Takhle si užíval pražský koncert! Onemocněl po něm!

Video
délka: 04:53.03

Zesnulý George Michael (†53): Takhle si užíval pražský koncert! Onemocněl po něm! georgemichaelpress.com

 

 

Fotogalerie
46 fotografií