Podle britského deníku The Sun, který nahlédl do soudních dokumentů, dluhy tvoří bankovní úvěry, nedoplatky na pronájmech, účty u dodavatelů a také daně a platby za mzdy.

Aby se řetězec restaurací nedostal do okamžitého  bankrotu, Jamie Oliver požádal majitele nemovitosti, kde se nacházejí jeho podniky, o snížení nájmu.

Šéfkuchař pak společně s věřiteli vypracoval plán na záchranu svých restaurací. Podle deníku The Sun však Oliver bude muset zavřít 12 z 25 restaurací a také zrušit 450 pracovních míst.

Velmi nás těší, že věřitelé náš návrh na restrukturalizaci restaurací Jamie’s Italian podporují. Tím je zajištěno, že zaměstnanci a dodavatelé mohou být zaplaceni a zachrání se 1800 míst,“ sdělil mluvčí šéfkuchaře.

Jen loni řetězec restaurací prodělal 10 milionů liber, tedy téměř 290 milionů korun.

VIDEO: Danny McCubbin je milovníkem kvalitní kuchyně stejně jako Jamie Oliver. Pomáhá mu vést Fifteen a pracuje i na vlastních prospěšných projektech.

Video
délka: 02:50

Danny McCubbin je milovníkem kvalitní kuchyně stejně jako Jamie Oliver. Pomáhá mu vést Fifteen a pracuje i na vlastních prospěšných projektech. Robert Klejch, Ivan D. Hladík

Fotogalerie
22 fotografií