„Členové rodiny jsou z té srdcervoucí zprávy zničeni a požádali o  zachování jejich v soukromí v tomto velmi obtížném čase,“ uvedl mluvčí zpěvačky, která náhle zemřela v jednom z londýnském hotelu. Příčinu a způsob smrti ale komentovat nechtěla, pouze uvedla, že úmrtí bylo velmi náhlé.

„Policie ve Westminsteru se potýká s náhlou smrtí. Strážníci byli přivolání v pondělí v 9:05 ráno do hotelu v Park Laně. Žena kolem 45 let byla na místě prohlášena za mrtvou. V této fázi je úmrtí nevysvětlené. Vyšetřování pokračuje,“ uvedla místní policie.

Zpěvaččina mluvčí pak také uvedla, že Irka O'Riordan právě pobývala v britské metropoli kvůli krátkému nahrávání. V poslední době nejvíce spolupracovala s kapelou D.A.R.K.

Ovšem proslavila ji jiná skupina – Cranberries. Lvím podílem se zasloužila o světovou proslulost skupiny, jež v prvních deseti letech po svém vzniku v roce 1989 prodala na 40 milionů alb. V čele kapel stála již od devadesátých let.

O'Riordan dodala kapele, která do jejího přijetí nebyla nijak zvlášť výrazná, nový náboj nejen „andělským“ vokálem, ale i tvrdou autorskou prací. Jedním z prvních hitů se staly písně Linger a Dreams.

V roce 2003 sice skupina ukončila spolupráci, ale v roce 2009 se dala opět dohromady. Písničkářka, jejíž nezaměnitelný hlas se silným přízvukem budeme navždy slýchat například v hitech Zombie či Linger, trpěla v posledních letech bipolární poruchou. Sužovaly ji deprese. „Když se dívám zpátky, tak myslím, že deprese, ať má jakoukoliv příčinu, je jedna z nejhorších věcí, kterými může člověk projít. Ale zase, měla jsem v životě hodně radosti, hlavně s mými dětmi. Jednou jste nahoře a jednou dole,“ vyprávěla Dolores.

Při svých koncertních šňůrách zavítali The Cranberries i do České republiky. V roce 2010 byla skupina jednou z hlavních hvězd festivalu Colours of Ostrava. O dva roky později kapela vystoupila v Praze.

Co se týče osobního života, byla Dolores 20 let vdaná za bývalého manažera kapely Duran Duran Dona Burtona (55), v roce 2014 přišel ale rozvod. Manželé spolu měli tři děti – syna Taylora Baxtera a dcery Molly Leigh (16) a Dakotu Rain (12).

VIDEO: Připomeňte si nesmrtelnou píseň Zombie

Fotogalerie
17 fotografií