Katarína Raševová se před lety rozhodla odejít do Španělska, kde chtěla zkusit hereckou dráhu. Katarína ale není pouze herečkou, ale také velmi úspěšnou akrobatkou. Se svým číslem se dokonce v roce 2012 zúčastnila soutěže Československo má talent a porotkyni Lucii Bílou naprosto uchvátila.

O pět let později je ale všechno jinak. Podle policie totiž drogově závislá Katarína vyhrožovala svojí matce Ľubici zabitím. Proto byla zadržena. Ľubica Blaškovičová tvrdí, že její dcera propadla drogám přímo ve Španělsku, kde se živila jako pouliční umělkyně. Když se ale Katarína vrátila na Slovensko, se závislostí bojovala.

Když ji pustili z léčebny, tak potratila a začalo jí velmi těžké období, ve kterém jí matka pomohla. „Poslední roky to bylo peklo. Prošli jsme klinikami, léčebnami, ústavy, experty a i tak to došlo až sem. Byla v nemocnici, na léčení, ale nepomohlo to,“ řekla Novému času herečka. Ta dceru na začátku srpna přivedla na jejich chalupu, kde došlo k hádce s matkou a zadržení policií.

Soud ve Spišské Nové Vsi rozhodl, že do konce vyšetřování bude Katarína sedět ve vězení. „Moje klientka zůstane dál ve vazbě. Víc vám k tomu neřeknu, protože nemám souhlas,“ prozradil advokát Michal Bečarik. Matka akrobatky se ale nezlobí. „Bylo to nesmírně těžké rozhodnutí, dát na vlastní dceru trestní oznámení. Moc ji miluji a chci jí pomoct. Když teď dostane nařízenou léčbu, tak jí to třeba pomůže, když to absolvuje celé. Chci jí zoufale pomoct. Když jsem byla za ní v base, zoufale plakala a prosila mě o odpuštění, že nechápe, co provedla. Ty drogy ji posunuly mimo realitu,“ dodala Blaškovičová.

To, že se Katarína potýká s problémy, potvrzují i její sociální sítě. „Káťa se déle neozvala, ani se déle neozve. Bojuje se svými závislostmi – tak na ni myslete a držte jí palce. Koho opravdu zajímá, jak se drží, napište mi zprávu,“ napsala její matka na Facebooku, kde se rozjela vlna podpory pro Katarínu.

Fotogalerie
21 fotografií