Šimona Rychtaříková propadla závislosti na pervitinu v pubertě. A pro její matku Vilmu Cibulkovou to bylo opravdu velmi těžké období. „Je nesmírně důležité soustředit se na své vlastní duševní síly, abyste byli vůbec schopni svému dítěti pomoci, ale především i sobě. Jinak se bezmocně řítíte na sedadle smrti a za volantem sedí vaše dítě, které neslyší a nevidí, i kdybyste mluvili jako kněz, uvedla Cibulková v rozhovoru pro časopis Moje psychologie.

 

„Když jsem byla v jejím věku, stejně jako ona jsem takzvaně nemohla jinak. Sice v mém případě vítězil alkohol, ne drogy, ale těch několik let mé druhé puberty jsem vedla ve jménu beatnických hesel jak co nejrychleji zešílet, svěřila se herečka se zkušenostmi ze své vlastní minulosti.

 

I když díky těmto zkušenostem dokázala dceru alespoň o trochu lépe pochopit, i tak musela být přísná. „Často jsem vydechla předčasně, když jsem viděla, že drží chvíli půst. Dohoda se porušit zkrátka nesmí. Pokud ano, pak se dveře už neotevřou. Ano, byla to bolest nevyslovitelná, ale jediná možná pomoc. Moje dcera už s ulicí zkušenost měla velkou, a tak i léčba byla její zoufalé přání, jen na ni neměla dost odvahy. Přišlo to jako otočením vypínače, dodala herečka s tím, že naštěstí se dokázala Šimona postavit zpět na vlastní nohy a dnes je z ní úspěšná mladá žena.

 

 

Fotogalerie
8 fotografií