V sobotu zveřejněném rozhovoru s listem patřícím mediální skupině Funke to uvedl ukrajinský velvyslanec v Německu. Podle velvyslance bylo rozhodnutí Scooteru odjet ve čtvrtek na Krym "nelegální" a "nešlo pouze o skandál, ale o trestný čin se závažnými právními důsledky."

Nejde prý o drobný přestupek, ale o závažnou věc, která bude potrestána. Ukrajinské úřady již podle diplomata proti kapele podnikly právní kroky. Známá německá technopopová skupina byla v pátek pozvána na rockový festival do krymského města Balaklava.

Její frontman H.P. Baxxter minulý měsíc německým médiím řekl, že Scooter pojede na Krym zahrát, ne se politicky angažovat. K nynějšímu obvinění se kapela zatím nevyjádřila, napsala agentura Reuters. Scooter vznikl v roce 1993 a patří k nejúspěšnějším německým skupinám.

Má za sebou 30 milionů prodaných nosičů a na 90 zlatých a platinových desek za prodej. Kapele se podařilo umístit 23 hitů do první desítky hitparády, což se od roku 1956, kdy se v Německu poprvé objevily žebříčky popmusic, nikomu nepodařilo.

VIDEO: Ruské tanky míří na Krym:

Video
délka: 02:00.22

Ruské tanky míří na Krym Reuters

Fotogalerie
17 fotografií