Al Fayed se živil jako producent a obchodník, ale vzhledem k obřímu rodinnému jmění neměl nikdy nouzi o peníze. Nejvíce na sebe upozornil svým milostným vztahem s Dianou. Jejich lásku ale náhle ukončila havárie v Paříži, která jim před dvaceti lety oběma vzala život. Spekulovalo se dokonce, že v době nehody spolu čekali dítě, což se ale nikdy neprokázalo.

Teď však vyšly na světlo nové informace o jeho minulosti. Rozhodně podle nich muž nebyl žádné neviňátko. „Dodi, syn egyptského miliardáře Mohameda Al Fayeda, který tehdy vlastnil londýnský obchodní dům Harrods, měl vždycky ten nejúžasnější koks,“ odhalil kromě jiného ve své šokující knize s názvem ‚Inside Studio 54‘ (Uvnitř Studia 54) Mark Fleischman.

VIDEO: Ukázka z nového dokumentu o princezně Dianě

Video
délka: 02:09.32

Ukázka z nového dokumentu o princezně Dianě youtube/The Duke of Brittany/bpž

Studio 54 byl ikonický noční klub s diskotékou na Manhattanu, jehož největší sláva se odehrála na konci 70. let. Celosvětově proslulý podnik vlastnil Fleischman v letech 1981–1984 a s Dodim ho pojilo blízké přátelství. Muslimský producent si údajně velmi liboval v drogách, užíval velmi kvalitní značky kokainu a také látku známou jako Metakvalon. Kromě toho miloval krásné a sexy ženy, kterých měl podle Fleischmana kolem sebe vždy dost.

Jejich společným «koníčkem» bylo vymetání nelegálních klubů i v nebezpečných částech New Yorku. Jejich pařby trvaly leckdy až do pěti do rána, a tak si Fleischman, Al Fayed a další jejich kumpáni vysloužili dokonce přezdívku „hlídka úsvitu“. Další jejich zábavou bylo pořádat improvizované mejdany v polorozpadlých a opuštěných domech. Těch se leckdy účastnily i známé osobnosti, například zpěváci Liza Minelli (71), Rick James (†56) a Joe Cocker (†70), tenista Vitas Gerulaitis (†40) i hollywoodské hvězdy jako Tony Curtis (†85), Jack Lemmon (†76), Robin Williams (†63), John Belushi (†33) a Nick Nolte (76).

Mark Fleischman na sebe v knize také práskl, jak ho jeho bujaré oslavování života stálo vztah. S Al Fayedem tehdy v soukromém tryskáči zrovna oslavovali, že se Dodi stal výkonným producentem snímku Ohnivé vozy, který později vyhrál Oscara. Později se přesunuli do New Yorku a vesele pokračovali dál. Jenže kvůli tomu propásl oslavu Silvestra.

„Ztratil jsem přehled o tom, jaký je den, zapomněl jsem všechny své plány na později a slavil jsem celou noc v hotelovém pokoji v Plaza Hotelu s Dodim,“ cituje DailyMail historku z knihy. „Přál bych si, abych si vzpomněl na nějaké detaily z té noci. Vím, že to byla sakra pořádná kalba, ale nepamatuju si nic – jenom ty následky, které jsem utrpěl – přišel jsem o vážně neuvěřitelnou ženu, do které jsem byl vážně zblázněný,“ dodává Fleischman, dnes podruhé ženatý otec jednoho dítěte.

Možná i tento zážitek se nakonec podepsal na jeho rozhodnutí jít na odvykačku. Prodal Studio 54, které pak fungovalo dále ještě do roku 1991, přestal s drogami a nyní vede lázně v Kalifornii. V knize vzpomíná na své divoké období a popisuje i svá setkání s dalšími známými osobnostmi, mimo jiné i s frontmanem a zpěvákem kapely The Rolling Stones Mikem Jaggerem (74), který do známého klubu začal chodit již ve čtrnácti letech.

Studio 54 navštívili také Keith Richards (73), Jack Nicholson (80), Cher (71), Goldie Hawn (71), David Bowie (†69), Andy Warhol (†58), Drew Barrymore (42) či Linda Evangelista (52).

 

Fotogalerie
33 fotografií