Ivanin syn Eric (33) původně tvrdil, že jeho maminka bude při inauguraci sedět na čestném místě v sektoru první rodiny USA. Podle informací NY Post měla rodačka ze Zlína skutečně rezervované sedadlo v jedné z prvních řad. Jenže všechno nakonec zkomplikoval fakt, že Trumpová nepřišla na slávu sama.

Vzala s sebou totiž svoji matku Marii Zelníčkovou (90), která vpředu sedět nemohla. Ne snad proto, že by si s ní nikdo nevyměnil místo. Problémem byly zdravotní problémy související s pokročilým věkem paní Zelníčkové. Jelikož už se jí špatně chodí, dorazila na inauguraci na invalidním vozíčku. S tím by se přes schodiště na tribunu Kapitolu nedostala.

Ivana tak obětovala kvůli mamince lepší místo a kvůli tomu ji kamery během prezidentské přísahy vůbec nezabíraly. Skoro to vypadalo, jako by na místě vůbec nebyla. Pak navíc přišel další zádrhel a Trumpová vynechala další oficiální program. Důvodem bylo, že se za žádnou cenu nechtěla setkat tváří v tvář s dávnou sokyní, Marlou Maples (53). Právě ona ji totiž nahradila v Donaldově životě a stala se jeho druhou ženou.

Fotogalerie: Inaugurace Donalda Trumpa 45. prezidentem USA
44 fotografií

„Ivana plánovala se po ceremoniích zúčastnit večerních oslav, ale když zjistila, že tam jde Marla, zrušila to,“ prozradil zdroj webu Page Six. Ačkoliv měla původně namířeno na ples, kde chtěla 45. prezidentovi USA osobně pogratulovat, vyrazila nakonec na letiště. Již v devět večer nasedla do letadla směr New York, kde bydlí v pětipatrovém domě na Manhattanu.

Bývalá lyžařka a modelka byla za Trumpavdaná v letech 1977–1991 a porodila mu tři potomky – Donalda juniora (39), Erika (33) a Ivanku (35). Ti na inauguraci zaujali čestná místa za zády otce. Kromě nich zde seděly i Trumpovy děti z dalších vztahů, Tiffany (23) z druhého manželství s Marlou, a Barron (10), kterého má Donald se současnou chotí Melanií.

Fotogalerie
39 fotografií