Příčinou náhlého úmrtí o Vánocích autora a interpreta hitu Last Christmas byl podle jeho manažera Michaela Lippmana infarkt.

Umělecká agentka Cindi Bergerová, která o úmrtí informovala jako první, řekla, že zpěvák nyní nebyl nemocný. "V této fázi se smrt bere jako nevysvětlená, ale nikoli podezřelá. Bude provedena pitva. Dokud se neprovede pitva, nebudou ze strany policie žádné další informace," uvedla podle BBC policie. Podle agentury AP to řekla před sdělením Lippmana.

Zpěvák zemřel v Goringu západně od Londýna v anglickém hrabství Oxfordshire. Přivolaná záchranná služba dorazila k jeho obydlí v neděli ve 14:42 hod.

"S velkým smutkem můžeme potvrdit, že milovaný syn, bratr a přítel George pokojně zemřel doma o vánočních svátcích. Rodina si přeje, aby se respektovalo její soukromí v této těžké chvíli. Zatím nebude žádný další komentář," uvedla v prohlášení v neděli večer umělecká agentka Bergerová.

Video
délka: 04:53.03

Zesnulý George Michael (†53): Takhle si užíval pražský koncert! georgemichaelpress.com

 

Krátce po oznámení vzdalo zemřelému hold na sociálních sítích mnoho osobností. "Jsem hluboce šokován. Ztratil jsem drahého přítele, nejhodnějšího a velkorysého. Byl také skvělý umělec," řekl britský zpěvák Elton John.

"Nemohu tomu uvěřit. Ohromný zpěvák a milý člověk. Byl moc mladý na to, aby odešel," uvedl kanadský rocker Bryan Adams.

"Sbohem můj příteli! Opustil nás další velký umělec," uvedla americká zpěvačka Madonna v narážce na letošní úmrtí Davida Bowieho, Prince, Leonarda Cohena a řady dalších hudebních hvězd. Smutek vyjádřil například i bývalý britský fotbalista Gary Lineker. 

Michael, který po světě prodal více než 100 milionů alb, měl v posledních letech množství zdravotních problémů, byl několikrát hospitalizován. V roce 2011 strávil několik týdnů v rakouské nemocnici ve Vídni s vážným zápalem plic. Onemocněl tehdy uprostřed svého evropského turné a dokonce upadl do kómatu. Tehdy mu lékaři pro uvolnění dýchacích cest museli provést tracheostomii.

V roce 2013 byl hospitalizován, když vypadl na anglické dálnici z jedoucího auta. Kvůli blíže neupřesněným problémům byl hospitalizován i v květnu 2014.

Autor hitů jako Wake Me Up Before You Go Go nebo Last Christmas, proslul ale i skandály spojenými s užíváním drog. V roce 2010 ho soud poslal na osm týdnů do vězení za řízení pod vlivem drog, držení marihuany a způsobení dopravní nehody, když narazil se svým automobilem do obchodu v Londýně.

Michael, který v roce 1998 veřejně odhalil svou homosexualitu, vydal poslední album v roce 2014. Tehdejší kolekce písní nazvaná Symphonica se v Británii stala zlatou deskou.

Fotogalerie
26 fotografií