Igorův bratr Zdenko se ztratil, když mu bylo pět a půl roku. Bratři si spolu hráli na dvorku u domu v Bratislavě, ale Zdenko se pak domů již nevrátil. Jeho otec policista tehdy nechal prohledat celé město, ale marně. Bezúspěšně dopadlo také celostátní pátrání.

Obrat v případu ztraceného chlapce přišel teprve po 56 letech. Před několika dny totiž přišel s nešťastným příběhem rodiny Kmeťovců slovenský deník Nový čas. Igorovi se pak ozval Zdenkův syn Richard.

„Měli jsme štěstí, ozval se mi Zdenkův syn Richard,“ prozradil Igor. „Po přečtení článku v Novém čase byl úplně hotový. Jen se mu potvrdilo to, co si on i celá jeho rodina celý život mysleli. Poslal mi mail i s fotkami, že on je syn mého bratra,“ dodal frontman skupiny Kmeťoband.

Igora však ve vší radosti čekala i smutná zpráva. Jeho bratr Zdenko měl totiž problémy se slinivkou a před dvěma lety zemřel. Najevo však vyšly šokující okolnosti. Zdenka vychovávali manželé, kteří nemohli mít vlastní děti.

„Zdenkova rodina měla vždycky podezření, že oni nemůžou být jeho vlastní rodiče. Oni byli bílí, on tmavší. Myslím, že to byl únos, protože pátrání po něm bylo,“ svěřil se Igor.

„Ale jeho nevlastní matka ho dala do dětského domova, kde pracovala jako ředitelka, s falešným rodným listem, takže nikdo nevěděl, že je to ten ztracený chlapec,“ dodal hudebník.

Podrobnosti se však rodina již nikdy nedozví, protože Zdenkova nevlastní matka již také zemřela a jeho nevlastnímu otci je 91 let a trpí sklerózou. Nic z toho, co se kdysi stalo, si tedy nepamatuje.

Igor si však chce být jistý, že svého bratra našel. „Stále si všechno prověřuji, chci dát synovci udělat testy DNA. Až potom budu na 100 % přesvědčený. Teď jsem tak na 85 procent,“ uzavřel hudebník.

Fotogalerie
8 fotografií