Některé ženy vyzývají velké obchodní řetězce jako například Bloomingdale's, Nordstrom a Macy's, aby její kolekci oblečení, šperků a módních doplňků neprodávaly.

„Pokud by Ivanka přestala podporovat kampaň svého otce, tak bych její značku nebojkotovala,“ řekla listu The Guardian Shannon Coulterová, která začátkem října apelovala na Američany, aby si věci od Trump Collection nekupovali. „Něco se pro mě změnilo, když unikla ta videonahrávka,“ vysvětlila.

Trumpová, která je dcerouDonalda Trumpa a jeho první manželkyIvany, rozené Zelníčkové, označila nahrané komentáře svého otce za urážlivé a nevhodné. Narážky odpůrců, které se o ní vyjadřovaly jako o hybné síle Trumpovy kampaně, odmítá. Naopak podle Trumpa byly výroky pouhou klukovinou.

Minulý týden Trumpová naznačila, že zprávy o klesajících příjmech jejích podniků jsou nepravdivé. Coulterová věří, že mnoho žen Trumpové podporu kampaně kontroverzního kandidáta odpouští, protože se jedná o jejího otce a v takovém případě je těžké být objektivní. Situace se však podle ní změnila po zveřejnění osudné nahrávky.

Ženám prý vadí, že Trumpová, která do své značky zakomponovala feministické motivy, otevřeně podporuje několikanásobného sexuálního útočníka. Výzvu k bojkotu na internetu podpořilo přes 50.000 lidí. Jsou mezi nimi i známé osobnosti jako například herečka Laura Silvermanová.

Fotogalerie
56 fotografií