Gary D. alias Gerald Malke začal hrát v Hamburku již v roce 1980, když mu bylo teprve 16 let. Postupem času se stal vyhledávaným dýdžejem. Byl to nefalšovaný chameleon. Taneční styly střídal velmi často. Nejvíce ale zabodoval s hardtrancem a early hardstylem. Ani klasický trance nebo eurotrance mu však nebyl cizí.

Jeho kompilace D.Techno a D.Trance jsou dodnes kultovní, i když často klamaly tělem a namísto techna a trancu obsahovaly hardtrance a hands-up. Byly dokonce natolik populární, že vycházely dodnes. Gary D. byl známý i hraním starších tracků ve svých setech. Vystupoval proto často na remember a oldschool akcích.

O jeho váze ve světě taneční hudby svědčila i vystoupení na akcích jako Qlimax, DefQon.1, Decibel, Ground Zero, Thrillogy nebo legendární Love Parade. Během svého hraní toho stihl opravdu hodně. Gary D. nezpomaloval nikdy. Plánoval vystoupit na retro akci Rave Nation II v německém Oberhausenu.

Bohužel měl však osud jiné plány. Kariéru sympatického Němce náhle ukončily zdravotní problémy. Gary D. zemřel na plicní embolii. Na taneční scéně však bude navždy nesmrtelný. Na jeho hudbě a setech vyrostla nejedna partygenerace.