Ford se jako neohrožený dobrodruh představil poprvé v roce 1981 ve snímku Dobyvatelé ztracené archy. A jak se zdá, stále na jeho akrobaticky náročné ztvárnění má, respektive Spielberg si to myslí. Při natáčení snímku Star Wars: Síla se probouzí z loňského roku se totiž Ford zranil, a natáčení tak bylo pozdrženo.

Snímek, který bude mít premiéru 19. července 2019, zatím ještě nemá podtitul. Fordovi však v době jeho uvedení bude už 77 let, což je dávno důchodový věk. Pro zajímavost: Seanu Connerymu (85), který hrál Indyho otce ve snímku Indiana Jones a Poslední křížová výprava, bylo v době natáčení 59 let.

Indiana Jones je jedním z největších hrdinů historie kinematografie a my se už nemůžeme dočkat, až ho přivedeme zpátky na plátna v roce 2019,“ prohlásil předseda společnosti Walt Disney Alan Horn. Režisér George Lucas prodal práva na Indyho společně se Star Wars za 4 miliardy dolarů v roce 2012.

Jelikož už Ford není žádný mladík, objevila se na internetu spousta vtípků na to, jak se bude páté dobrodružství Indyho jmenovat. Chudák Ford, aby si raději vzal místo biče stařeckou hůl. Zde jsou ty nejlepší z nich:

* Indiana Jones a Výprava za mastí na hemoroidy

* Indiana Jones a Počkejte, musím popadnout dech

* Indiana Jones a Výprava za ztraceným ovladačem

* Indiana Jones a Děti na mém trávníku

* Indiana Jones a Cenově dostupná lékařská péče

Fotogalerie
10 fotografií