Americký herec Harrison Ford si v pokračování kultovního sci-fi filmu Blade Runner po více než 30 letech zopakuje roli policisty Ricka Deckarda. Potvrdili to producenti, kteří chtějí snímek o dalších osudech lovce humanoidních robotů začít natáčet příští rok.

Dvaasedmdesátiletý Ford s přijetím role dlouho váhal, tvrdí ale, že scénář pro druhý díl dystopické klasiky je "tím nejlepším, který kdy četl".

O pokračování Blade Runnera se mezi filmaři mluvilo několik let, jasnější obrysy ale záměr dostal v roce 2012, kdy se projektu ujala produkční společnost Alcon Entertainment. Ta zprvu hovořila o tom, že Ford se v novém filmu neobjeví, po dlouhém vyjednávání se ho ale nakonec podařilo získat.

Režisér původního Blade Runnera, Brit Ridley Scott, nyní bude působit jako jeden z producentů a do režisérského křesla místo něj usedne 48letý Kanaďan Denis Villeneuve. Ten v poslední době zaujal například temným snímkem Nepřítel (2013) nebo dramatem Požáry (2010), které získalo nominaci na Oscara v kategorii neanglicky mluvených filmů.

Blade Runner, který měl premiéru v roce 1982, vznikal poměrně komplikovaně a Ford několikrát mluvil o tom, že natáčení pro něj bylo noční můrou. Příběh lovce replikantů v Los Angeles roku 2019 zprvu nezaujal kritiky ani diváky, film si ale postupně získával další a další příznivce a mezi fanoušky má dnes takřka kultovní status. V nejrůznějších anketách několikrát získal titul nejlepšího sci-fi filmu všech dob.

Originál volně vycházel z novely spisovatele Philipa K. Dicka (1928-1982), pokračování příběhu ale bude dílem scenáristů Hamptona Fanchera a Michaela Greena.

Fotogalerie
6 fotografií