Rocker se zabil, protože už nedokázal při vystoupeních podávat tak dobré výkony, tvrdí jeho přítelkyně Mari Kawaguchiová. Použil k tomu zbraň, kterou si pořídil pro případnou ochranu sebe a svých blízkých.

„Keith trpěl poškozením nervů v ruce, a to mělo vliv i na jeho schopnost hrát. Čekaly ho sjednané koncerty v Japonsku, a on kvůli nim trpěl nesmírnými obavami,“ řekla Kawaguchiová. Hudebníka sama prý ukládala ve čtvrtek večer do postele, protože měl zánět průdušek. Když za ním v pátek ráno opět šla, čekala, že bude ještě spát. V bytě už ale našla pouze nehybné tělo.

„Jeho pravá ruka i paže ho trápily už léta. Před několika lety kvůli tomu podstoupil operaci, ale bolest a problémy s nervy v jeho pravé ruce se mu poslední dobou zhoršovaly,“ prozradila Mari, která Keithovi dělala také osobní asistentku, a je podle svých slov z jeho smrti „stále v šoku.“ Na svém Facebooku sdílela jejich společnou fotku a napsala k ní: „Takhle si Keitha chci pamatovat. Vždy s ním byla legrace, i když jsem ho třeba zatáhla na setkání fanoušků Hello Kitty.“

„Keith byl perfekcionista a velmi mu záleželo na tom, aby nezklamal své fanoušky. Když si na internetu po vystoupení přečetl nějaké negativní komentáře, byl z toho totálně zdrcený. Přestože měl na vystoupení najatého dalšího klávesistu, byl naprosto ochromený strachem, že zase někdo napíše, aby už přestal hrát,“ řekla Kawaguchiová na otázku, jak si jeho čin vysvětluje.

Keith Emerson byl jedním ze zakládajících členů skupiny Emerson, Lake and Palmer, která patřila v sedmdesátých letech k jedné z nejúspěšnějších rockových kapel. I po rozpadu skupiny v hraní pokračoval a vystupoval až do své smrti.

Fotogalerie
6 fotografií