Extravagantní David Bowie (†69) si přál, aby si ho lidé pamatovali podle jeho hudby a dobrých časů, které s ním strávili. Na základě tohoto jeho přání ho rodina krátce po smrti spálila při tajné kremaci v New Yorku. Bowieho popel bude s největší pravděpodobností následně rozprášen na jeho milovaném místě. 

„David byl neskutečný tajnůstkář a hodlal v tom pokračovat i po své smrti. Své rodině ale určitě řekl, kde mají následně rozprášit jeho popel,“ uvedl Bowieho blízký přítel listu Sun on Sunday. Podle něj místem jeho posledního odpočinku bude nejspíš oblast nedaleko jeho horského útočiště, které se nalézá jen několik hodin jízdy od města New York a kousek od kterého se konal první ročník legendárního festivalu Woodstock. Rodina zpěváka odmítla celou záležitost komentovat.

Bowie se ale takovým tajným ceremoniálem inspiroval u svého přítele Freddieho Mercuryho (†45), který zemřel před téměř 25 lety a rovněž odmítl okázalý hrob. „Chtěl, aby lidé vzpomínali na jeho život, a nikoliv na jeho pomník,“ vysvětlil zdroj.

Místo posledního odpočinku by prý měli znát jen jeho žena Iman (60), syn Duncan a dcera Lexi, kteří prý slíbili, že místo nikdy nevyzradí.

Fotogalerie
21 fotografií