Jako malá měla zpěvačka Amy Winehouse přezdívku Hurikán Amy. A to ji přesně vystihovalo. Jednou v židovské synagoze dokonce zkoušela ukrást sladkosti, zkrátka proto, že milovala sladkosti. Poprvé se schválně pořezala, když jí bylo devět let, a v patnácti začala pít alkohol. 

V dospělosti ale nešlo jen o alkohol, který jí ničil život. Její miláček Blake Fielder-Civil ji seznámil s heroinem a kokainem. Jeho matka Amy Winehouse neschvalovala, ale poblázněná zpěvačka o tom nechtěla ani slyšet. Podle ní nebyl okamžik, kdy by byla Amy úplně čistá. „Byla to zpěvačka,  superstar, narkomanka a mladá žena, která se řítila směrem k předčasné smrti. Pro mě to ale byla prostě moje Amy. Byla to moje dcera a můj přítel. Bude se mnou navždy,“ uvedla Janis.

Dokonce se svěřila, že Amy zřejmě trpěla nepříjemným Tourettovým syndromem. Důkaz, že by tomu tak mohlo být, nalezla Janis v denících zpěvačky, v jejich textech a zápiscích. Podle nich mohla zpěvačka v posledních letech svého života s touto nemocí bojovat. 

Zpěvačka Amy Winehouse zemřela s tváří zaraženou do polštáře ve své posteli v Camdanu v severním Londýně v roce 2011. Podle své matky však zemřít nechtěla. Podle všeho totiž snila o tom, že bude mít děti. To už se jí však bohužel nesplnilo.

Fotogalerie
18 fotografií