Anderson navštívila ruský Dálný východ kvůli ochraně zvířat, což je záležitost, které se věnuje dlouhodobě. Podívala se do střediska pro léčbu divokých zvířat ve vsi Alexejevka, kde se momentálně zotavuje lev Grey, kterého ze zoologické zahrady v Ussurijsku, náhle zaplavené při řádění tajfunu Goni, zachránil vrtulník.

„Slíbili mi, že se zítra bude (Grey) cítit lépe, protože ho z maličké klece pustí do velkého výběhu,“ potěšila se. Majitel zoo už čelí úřednímu stíhání za kruté zacházení se zvířaty.

S kanadskou herečkou zapózoval mimo jiné ruský ministr přírodních zdrojů Sergej Donskoj, na jehož pozvání přicestovala na hospodářské fórum. Donskoj jí daroval porcelánovou sošku ruského medvěda a slíbil omezit lov velryb.

Andersonová se do povědomí ruských úřadů dostala suplikou, v níž požadovala, aby Rusové nedovolili lodi z Islandu, naložené masem z plejtváků, proplout Severní mořskou cestou do Japonska. Žádost sice úřady s odvoláním na svobodu plavby odmítly, herečku nicméně pozvaly do Vladivostoku. V cestě jí prý nezabránily ani západní sankce.

„Jsem Kanaďanka a také trošku Ruska (...),“ řekla novinářům Andersonová v narážce na praprababičku z matčiny strany.

Fotogalerie
7 fotografií