Modrá laguna v 80. letech zbourala nejedno tabu ve filmovém průmyslu. Hlavní hrdinové Emmeline a Richard ztroskotají na opuštěném ostrově a postupně se romanticky sbližují navzdory faktu, že jsou příbuzní. Film byl velmi populární především díky mnoha nahým scénám. Oba herci měli být původně úplně nazí, ale režisér z toho ustoupil poté, co ve filmu nikdo nechtěl hrát.

Brooke Shields film natáčela, když jí bylo 14 let. Zákony proto ani neumožňovaly, aby nahé scény natáčela. Proto za ni povětšinou při intimnostech musela zaskočit starší dublérka, v ostatních scénách měla herečka přilepené vlasy k hrudníku, aby nebyla vidět její prsa.

Christopherovi bylo v době natáčení 18 let. Filmařům se ale nelíbilo, že jsou jeho vlasy rovné, a proto mu udělali trvalou. Dalším problémem bylo, že Brooke v době natáčení měřila 178 centimetrů, zatímco Christopher jen 168 centimetrů. Režisér ale chtěl, aby „hrdinný muž“ byl vyšší než jeho partnerka. Brooke proto musela při natáčení filmu chodit ve vykopaných příkopech na pláži.

Brooke se sice za svůj výkon ve filmu dočkala ocenění Zlatá malina v kategorii nejhorší herečka, ale stejně se stala jednou z nejznámějších „dětských“ hvězd a později velmi vyhledávanou herečkou. Spekulovalo se, že mezi její milence patřil John Fitzgerald Kennedy mladší (†38), herec Liam Neeson (63) či zpěvák George Michael (52). Její první manžel byl známý tenista Andre Agassi (45), podruhé se vdala za producenta Chrise Henchyho, se kterým má dvě děti.

Pro Christophera byla Modrá laguna vůbec prvním filmem, který natáčel. Role pohledného blonďáka z něj ale hvězdu neudělala. Objevil se sice v desítkách dalších filmů, ale žádný z nich příliš úspěšný nebyl. Atkins je ženatý a má dvě děti.

Fotogalerie
10 fotografií