Nahrávka nové písně Mariky Gombitové působí, jako by si zpěvačka neudělala vůbec žádnou pěveckou přestávku. Do zpěvu naživo ale nešla. Radši upřednostnila playback. Tímto krokem sice zklamala své fanoušky, ale k takovému rozhodnutí měla své důvody.

Pěvecká pauza trvala osm let a zpěv sám o sobě je velmi náročný. Známý operní zpěvák, který nechce být jmenován, je přesvědčen, že aby se dostala Gombitová opět do formy, bude muset absolvovat měsíce tvrdého tréninku.

„Jasně, že se to dá, když půl roku poctivě zamaká. Myslím si, že když má člověk velmi dlouhou pauzu, těžko se vrací do původní kondice. Hlasivky jsou sval, který se musí trénovat. Je to jako s během, když každý den netrénujete, tak také nezaběhnete stovku v čase, ve kterém jste ji zaběhli před deseti lety. Nedá se to, svaly nejsou zvyklé. Naše profese je v tomto těžká. Musíme každý den trénovat,“ uvedl pěvec pro Pluska.sk.  

Fanoušci zpěvačky se k jejímu vystoupení postavili různě. Někteří byli zklamaní. „Neměla se vracet, zase utrpělo její ego,“ uvedla Jarka Ch. na internetu. Naštěstí má ale zpěvačka podporu ve skalních fanoušcích. „Mariko, nenech se zdeptat novináři ani kritiky. Tví fanoušci tě milují a je správné, že ses vrátila,“ napsala Dara B. Bohužel se ale koncertu ještě nějakou dobu nedočká. Aspoň do té doby, než Gombitová trochu potrénuje. 

Fotogalerie
6 fotografií