Módní podívaná, kterou předvedly hvězdy na červeném koberci před Metropolitním muzeem umění v New Yorku, stála za to. Stejně jako celebrity, které se rozhodly utratit za lístek mastnou sumu.

Zadaný dresscode: Čína splnily na jedničku BeyonceKim Kardashian, Rihanna a Sarah Jessica Parker. Přišly v oslnivých róbách, které okamžitě uchvátily ostatní hosty. Zpěvačka Beyonce navíc přišla pozdě a svým outfitem na sebe při přehlídce na červeném koberci strhla veškerou pozornost.

Beyonce oblékla šaty od Givenchyho s nahým efektem. Vypadala jako hvězda s přesně umístěnými drahokamy, které zakrývaly to, co zakrývat měly. Na nohách měla zpěvačka hnědé sandály a vlasy vyčesané do vysokého ohonu. Tím odhalila šaty v celé své kráse a její hříva nic nezakrývala.

Beyonce, hvězda večera

 Kim Kardashian dorazila v podobných, ale o trochu skromnějších šatech od Roberta Cavalliho. Také měly navozovat dojem nahoty, součástí byly krystaly stříbra a dlouhé bílé peří. Hvězda reality show se nehnula od svého manžela Kanyeho Westa a spolu tvořili sladěný pár.

Kardashian také přiznala na sociální síti, že inspirací při výběru šatů, které si na akci oblékne, byly šaty zpěvačky Cher. Ta podobný kousek oblékla v roce 1972. Kardashian i Cher se na Met Gala setkaly a jelikož jsou obě Arménského původu, měly si v průběhu večera o čem povídat. 

Kim Kardashian oblékla podobný model jako Beyonce. Tento měl na svědomí Roberto Cavalli.

 

Další hvězdou večera byla Rihanna, která se rozhodla zapůsobit ve žluté róbě Guo Pei s kožešinami. Rihanna se mohla pyšnit určitě nejdelší vlečkou. Asistovat jí museli tři pomocníci, aby se vůbec pohnula z místa. Za tu námahu však tyto šaty stály. 

Rihanna oslnila róbou s kožešinami.
 

Sarah Jesicca Parker nezklamala a přišla v krásných černých saténových šatech s výšivkami a červenými květinami, které byly vytvořeny designéry sítě HaM. Pokrývku hlavy vytvořil Philip Treacy.

Sarah Jessica Parker

 

Na akci se ale objevily hvězdy, které výběrem svých šatů příliš neoslnily.

Lady Gaga ničím nepřekvapila, využila příležitost a oblékla šílený černo-bílý model návrháře Balenciaga s low-cut výstřihem. Boty na vysoké platformě s třpytivými prvky vyžadovaly, aby se při chůzi někoho přidržovala. 

Lady Gaga v modelu Alexander Wang

 

Herečka Anne Hathaway na večer zvolila róbu Ralpha Laurena. Vypadala však, jako by si odskočila z natáčení Star Wars. 

Anne Hathaway v šatech Ralph Lauren

 

Herečka a bývalá manželka Toma Cruise, Katie Holmes, na Met Gala dorazila v černých, třpytivých šatech z dílny návrháře Zaca Posena. S ním také přišla na akci.

Katie Holmes.

  

Madonna a Kate Perry se k sobě na červeném koberci měly a laškovaly spolu pro potěchu fotografů. Obě dvě totiž oblékly šaty Moschino s prvky graffiti a navzájem spolu ladily.

Katy Perry s Madonnou laškovaly.

 

Akce se zúčastnila i česká modelka Karolína Kurková. Ta umístila na sociální síť fotografii, jak se na večer připravuje. Na obličej si aplikovala zlatou výživnou masku, aby její pleť doslova zářila.

Karolina Kurková

Večera se účastnili i samotní návrháři. Často dělaly garde celebritám, které sami oblékali. Například Alicia Keys dorazila s Jean Paulem Gaultierem, dalšími v pořadí byli Tommy Hilfiger a Dee Hilfiger, návrhář Calvin Klein a Donna Karan nebo Zac Posen s herečkou Katie Holmes.

Více ve fotogalerii.

 

Fotogalerie
41 fotografií