Tomu, jak se Andy Murray v kiltu vydal k oltáři se svou milovanou Kim v sobotu v Dunblane, přihlížely přímo na místě davy lidí. Vypadalo to, jako by se ženil někdo z královské rodiny. Nablýskané limuzíny, lidé tísnící se, aby alespoň něco zahlédli.

Mezi účastníky Murrayho svatby však již chyběl fotograf Gordon Jack. Ten měl nehodu při zkoušce na tenhle velký svatební den. Nedaleko samotného ženicha ztratil rovnováhu, upadl a praštil se, uvedl Daily Mail.  

Incidentu před katedrálou si všiml i sám Murray, který přispěchal k fotografovi. Pomoci na místě se fotografovi na volné noze Jackovi dostalo od Murrayho svatebního týmu, jenže ani to nepomohlo, aby mu po převezení do Forth Valley Hospital v Larbertu zachránili doktoři život. 

Již do nemocnice vezli fotografa v bezvědomí. Samotný úder do hlavy však nebyl příčinou smrti, fotograf zemřel pravděpodobně na komplikace po infarktu, dodal Daily Mail. Gordon Jack přitom měl tři děti a pláče pro něj i manželka Gilly. Kondolenci rodině poslala také skotská premiérka Nicola Sturgeon, napsala na Twitteru:

Takhle skotská premiérka Nicola Sturgeon reagovala na smrt fotografa, který měl nehodu na zkoušce na Murrayho svatbu
Takhle skotská premiérka Nicola Sturgeon reagovala na smrt fotografa, který měl nehodu na zkoušce na Murrayho svatbu
Autor: Twitter

Fotogalerie
17 fotografií