Clarkson byl kvůli incidentu odvolán z natáčení Top Gearu a televize BBC již oznámila, že nedělní díl pravidelného pořadu nebude odvysílán. To se ale nelíbí jeho fanouškům, kteří již na internetu založili petici za Clarksonovo navrácení do Top Gearu. Momentálně má již 150 tisíc podpisů.

Tymon pracoval na Top Gearu posledních 10 let a pomohl ke vzniku 75 epizod. V očích proslulého bouřliváka s proříznutou pusou se provinil tím, že na místě natáčení nebyl žádný catering. Clarkson neunesl, že nebude mít včas svou večeři a natáhl Tymonovi pěstí.

A jelikož měl neurvalý moderátor BBC již několik černých puntíků, ten poslední za loňské rasistické řeči, byl dočasně odvolán. Vedení BBC nyní pravděpodobně plánuje, jak s pořadem naložit. Zatím nechce odvysílat ani epizody, které již Clarkson natočil.

Moderátor byl v úterý, kdy celý skandál propukl, spatřen v hospůdce poblíž svého domova. V klidu si vychutnával pivo. „Mám tu jedno chlazené a čekám, až se vše přežene,“ prohlásil. Jestli BBC nevezme Clarksona zpět, vrhne se po něm konkurenční TV. Spekuluje se, že mu stanice ITV nabídne za přestup až 380 milionů!

Fotogalerie
6 fotografií