Rozvod není jediná Carksonova lehkého spaní. Jeden ze tří moderátorů populární britské motoristické show dostal od BBC poslední varování kvůli tomu, že při natáčení jedné z epizod pořadu údajně použil urážlivý výraz pro člověka tmavé pleti. Výraz "nigger" (negr) údajně padl během natáčení v roce 2013. Záznam, nebyl nikdy odvysílán. Objevil britský deník Daily Mirror.

Moderátor, jemuž sporné či otevřeně urážlivé výroky nejsou cizí, se minulý týden omluvil ve videonahrávce zveřejněné na Twitteru. Přesto, jak řekl, dostal poslední varování. "BBC mně sdělila, že pokud ještě udělám nějakou urážlivou poznámku, kdekoli a kdykoli, vyhodí mě," napsal Clarkson ve svém pravidelném sobotním sloupku v listu The Sun.

Clarkson trvá na tom, že ono "slovo na 'n'" nepoužívá, protože mu připadá "krajně ohavné". "Je to legrační. Vždycky jsem si myslel, že mě vyhodí za něco, co jsem řekl. Ne za to, co jsem vlastně neřekl," dodal.

Za 26 let svého trvání se Top Gear vysílal už v 214 zemích světa včetně České republiky a v roce 2013 se dočkal zápisu do Guinnessovy knihy rekordů coby nejsledovanější dokumentární televizní pořad na světě. 28. a 29. června s show Top Gear Live přijedou do Prahy.