59. ročník slavného Plesu v Opeře začal jak jinak než příchodem hostů po rudém koberci. Sezval je rakouský podnikatel Richard Lugner (82), který si každoročně na ples zve převážně kontroverzní celebrity.

Letos Lugner do své lóže přivedl 36letou italskou herečku Elisabettu Canalis, která je známá spíš jako bývalá přítelkyně herce George Clooneyho. Dohromady se na prestižní vídeňské společenské události očekávalo více než 5000 hostů! Z toho však také 144 mladých dvojic, které zahájily oficiální program.

Svou pompou evokuje „bál bálů“ atmosféru někdejšího císařského dvora a bývá příležitostí, jež pravidelně přitahuje společenskou smetánku nejenom z Rakouska. Pod názvem Ples v Opeře se přitom tato akce poprvé konala před 80 lety, 26. ledna 1935. Možnost okusit atmosféru Plesu v Opeře není právě levná záležitost. Vstupenka samotná stojí 250 eur, tedy skoro 7000 korun. Pronájem nejlepších lóží stojí 18 500 eur (téměř 512 000 korun)!

Monika Babišová na vídeňském plese: Zazářila v rudé!

Na srazu rakouské smetánky byli přitom mezi zahraničními hosty i Češi. Překrásné rudé večerní šaty ukázala Blesku před vídeňským plesem Monika Babišová (40) – do Vídeňské státní opery vyrazila samozřejmě i se svým partnerem Andrejem Babišem (60).

Českého ministra financí s partnerkou pozval na ples v rámci státní návštěvy Rakouska jeho tamní protějšek Hans Jörg Schelling. A proč si Monika Babišová vybrala zrovna rudé šaty? „Byly jediné, které se mi líbily. A byly ve slevě. Nechtělo se mi dávat za Diora 260 tisíc,“ vysvětlila se smíchem sexy blondýnka Blesku. Babiš ji do Vídeňské státní opery doprovodil v povinném smokingu.

Fotogalerie
34 fotografií