Aukce, v níž se kromě šperků dražila také stříbrná kombinéza Miky Häkkinena, vynesla nad očekávání velkou sumu peněz. Zatímco loni dražba přinesla celkem 700 tisíc korun, letos jen za kombinézu šťastný dražitel utratil milion korun. Jindřich Nádvorník k tomu od Létajícího Fina dostal ještě společnou okružní jízdu v Monaku. V součtu štědří hosté věnovali Nadaci Terezy Maxové 2 303 000 korun.

Jindřich Nádvorník vydražil kombinézu Miky Häkkinena za milion korun

 

Video
délka: 00:20.30

Dražba kombinézy Miky Häkkinena vynesla milion korun Blesk.cz

Ještě než začal vrchol oficiálního plesového programu, dobročinná aukce, jejíž výtěžek putuje na konto Nadace Terezy Maxové, setkali se vítězové soutěže Blesku Iva a Stanislav Jindříškovi s hlavní hvězdou večer Mika Häkkinenem. Pan Stanislav si s ním potřásl rukou a měl pro něj připraveno také několik zvídavých otázek...

Mika Häkkinen s vítězi soutěže Blesku, manželi Jindříškovými

Vítěz soutěže Blesku o vstupenky na Ples v Opeře, pan Stanislav Jindříšek, se setkal s jeho hlavní hvězdou Mikou Häkkinenem

Nesměl chybět ani nejstarší účastník plesu, čtyřiadevadesátiletý Jan Domabyl, který byl poprvé v na plesu v Opeře v roce 1947, když mu bylo 27 let.
Nesměl chybět ani nejstarší účastník plesu, čtyřiadevadesátiletý Jan Domabyl, který byl poprvé v na plesu v Opeře v roce 1947, když mu bylo 27 let.
Autor: Pavel Machan, Martin Hykl, David Kundrát

Na letošním plese nemohl chybět ani jeden z nejvěrnějších hostů, čtyřiadevadesátiletý Jan Domabyl.

Manželé Jindříškovi se moc těšili, jak si spolu v Opeře zatancují. A splnilo se jim to dosyta

Na taneční parket se nejvíce těšili vítězové soutěže Blesku, manželé Jindříškovi z Pardubic. Po několika společných tancích je čekalo setkání s Mikou Häkkinenem a Terezou Maxovou.

Leoš Mareš se věnuje jak hostům Plesu v Opeře a speciální pozornost věnuje Ivě Kubelkové a finalistkám České miss

Kdo také příliš netančil, byl moderátor Leoš Mareš. Když zrovna nemoderoval, věnoval se Ivě Kubelkové a svým "schovankám", letošním finalistkám České miss..

Velkolepý Ples v Opeře

Někdo tančí, někdo dění na tanečním parketu jen zvědavě ze svých židlí u stolů pozoruje..

Ples společným tancem zahájila Tereza Maxová a tanečník StarDance Jan Tománek.

Profesionální tanečník Jan Tománek, který tančil také ve StarDance, provedl v kole i partnerku Mika Häkkinena Markétu. S tím zase tančila Tereza Maxová.

Profesionální tanečník Jan Tománek provedl v kole i partnerku Häkkinena. S tím zase tančila Tereza Maxová.

Miku Häkkinena po trapasu s gongem, kterým měl zahájit večer, ale místo toho ho jednou pořádnou ranou složil k zemi, utěšovala jeho partnerka Markéta. Aspoň zahájení Plesu nikdo nepřehlédnul...

Polibek Häkkinena s partnerkou.

Tereza Maxová se nechala v zákulisí plesu fotit i s medvídkem, který je symbolem její nadace, v jejíž prospěch půjde výtěžek z dnešního Plesu.

Tereza Maxová s Teribearem, symbolem své nadace

Ples společným tancem zahájila Tereza Maxová a tanečník StarDance Jan Tománek, kteří si zatančili valčík. Tománek postupně vyzve všechny známé dámy k tanci. Velkou reportáž přinese páteční Magazín Blesku.

Video
délka: 00:17.90

Tereza Maxová a Jan Tománek zahájili Ples v Opeře valčíkem Blesk.cz

Elišku Kaplicky doprovodil na ples neznámý cizinec.

Elišku Kaplický doprovodil na ples cizinec...

Tak tohle nikdo nečekal! Ples měl oficiálně úderem do metrového gongu zahájit sám Mika Häkkinen. Když do obrovského gongu praštil, kotouč spadl za obrovského údivu všech přítomných na zem. Leoš Mareš se snažil situaci zachránit vtipem, což se mu snad povedlo.

"Tohle je dosud největší zážitek Mikovy nejezdecké kariéry. Žádný strach, zítra to bude hitem youtube," chlácholil pilota F1 Mareš a dodal, že "za trest" bude muset Mika Häkkinen spadlý gong celý večer nosit...

Mika Häkkinen chtěl rozeznít gong, ale ten spadl.

Mika Häkkinen chtěl rozeznít gong, ale ten spadl.

Mika Häkkinen chtěl rozeznít gong, ale ten spadl.

Mika Häkkinen chtěl rozeznít gong, ale ten spadl.

Mika Häkkinen chtěl rozeznít gong, ale ten spadl.

Mika Häkkinen chtěl rozeznít gong, ale ten spadl.

 

Daniel Volopich z lóže sleduje, co se to dole děje..

Daniel Volopich nahlíží z lóže.

Na ples dorazili také manželé Jáklovi, režisér Petr Jákl se svou ženou Romanou, olympionička Věra Čáslavská nebo "blbá blondýna" Iva Pazderková.

Iva Pazderková

Režisér Petr Jákl s manželkou Romanou Jákl Vítovou.

Olympijská vítězka Věra Čáslavská

Aňa Geislerová nemůže na Plese v Opeře chybět. Letos oblékla róbu s úchvatným grafickým potiskem okřídlených stvoření a vážek.

Herečka Aňa Geislerová

Finalistky České miss s Ivou Kubelkovou a novou ředitelkou soutěže Marcelou Krplovou.

Finalistky České miss.

Režisér Jakub Kohák s manželkou.

Jakub Kohák s partnerkou.

Hanka Mašlíková přišla jak jinak než se svým trenérem, o němž říká, že je to její doprovod. Tancovat moc neplánují. "Chceme spíš jenom nasát atmosféru," řekla Blesk.cz Hanka.

Modelka a moderátorka Hana Mašlíková

Po osmé hodině Ples v Opeře 2015 oficiálně začal. Moderátor večera Leoš Mareš ho zahájil s ohledem na vzácného zahraničního hosta v angličtině.

Topmodelku Pavlínu Němcovou doprovázel její syn, který je stále bez dívky, takže dělal garde své krásné matce. Němcová přišla na ples s velkou obavou - šaty jí totiž ušili o něco užší, než by se jí hodilo. "Bojím se i sednout, aby mi někde nepraskly," řekla Blesk.cz Němcová.

Modelka Pavlína Němcová

Stejně jako Jana Doleželová, také moderátorka Kristina Kloubková dorazila do Opery v doprovodu kamarádky, manžela nechala doma, protože prý tyhle akce moc nemusí. "Dnes jsem jedla jen chleba a čokoládu," řekla Blesk.cz Kloubková, která má na sobě šperky od ALO diamonds za závratné 4 miliony korun.

Moderátorka Kristina Kloubková

Miss České republiky 2007 Kateřina Sokolová dorazila v doprovodu tatínka.

Kateřina Sokolová s tatínkem.

Andrea Verešová s manželem Danielem Volopichem. Andrea zvolila nezvyklou růžovou barvu. Krajková róba je na Andree jako vždy dokonalá... Jak ale Blesk.cz prozradila, dnes příprava déle trvala manželovi, kterému dal zabrat hlavně motýlek. Verešová zvolila šaty od své dvorní návrhářky Jany Pištejové.

Video
délka: 01:57.20

Miláčku, jsi krásná, chválí svou ženu Andreu Verešovoou její manžel. A nelze s ním než souhlasit Thomas Kruchina,Petr Soukup

Andrea Verešová s manželem Danielem Volopichem

Česká miss 2008 Eliška Bučková dorazila v bílých šatech. Zvolila stejnou barvu jako loni...

Eliška Bučková, Česká Miss 2008

Eliščiny šaty jsou zezadu hodně odvážné...

Eliška Bučková, Česká Miss 2008

Tereza Maxová přišla v úchvatných šatech značky Sandy Vintage. Šperky, které má na sobě, jí věnoval její partner, když porodila dceru Miu.

Modelka Tereza Maxová

Hlavní hvězda plesu, pilot Formule 1 Mika Häkkinen s partnerkou Markétou. "Tančit asi dneska nebudeme. Ani jsme to netrénovali, ale moc se těšíme," řekla Blesk.cz Markéta Remešová. Mika jen přikyvoval a svěřil se, že je úplně nadšený.

Mika Häkkinen s partnerkou Markétou Remešovou.

S kým asi bude tančit věčně nezadaná lékárnice Jana Doleželová? Do Opery dorazila s kamarádkou.

Jana Doleželová

Snowboarďačka a olympijská vítězka Eva Samková je ve večerní róbě k nepoznání. Zůstal z ní stejný jenom její charakteristický úsměv.

Snowboardistka Eva Samková.

Do Opery dorazila novopečená hraběnka Milada Karasová, která dosud byla "pouze" matkou královnou českých topmodelek.

Hraběnka Milada Karasová

Do Opery dorazil samozřejmě také tým reportérů, fotografů a kameramanů Blesku, kteří z Plesu zprostředkují to nejlepší, co se bude dít...

Tým Blesku před Operou.

Výherci spoutěže Blesku, manželé Jindříškovi. "Moc se těšíme. Hlavně na Miku Häkkinena a na tanec," řekli Blesk.cz před zahájením plesu a prozradili, že si už v pátek střihli malou generálku na plesu v Pardubicích. Svěřili se také, že si rozhodně nedají šnečí speciality. "Ale na kohouta na víně se těšíme," řekli natěšení výherci.

Výherci Blesku - manželé Jindříškovi jsou připraveni plesat

Video
délka: 01:21.60

Podivný šat Kynychové na plese: Trikot s růžovým šifonem? Thomas Kruchina,Petr Soukup

Mezi prvními příchozími byla cvičitelka Hanka Kynychová, která přišla, jak jinak, ve cvičebním trikotu, který překrývá průhledný růžový šifon. Kynychová asi chtěla být nepřehlédnutelná, což se jí beze sporu povedlo. Co tomuhle řekla Františka... ?

Hance šaty připravil její kamarád Karel. "Chtěl po mně jen míry od pasu dolů. Je to odvážný model, ale řekla jsem si proč ne. Dnes jsem jedla jen dva dny staré pečivo a hlavně žádnou zeleninu. Přesně takovou stravu, jako bych kojila, aby miminko nemělo prdíky," nechala se slyšet Kynychová.

Cvičitelka Hanka Kynychová přišla v trikotu.

 

Fotogalerie
75 fotografií