15. říjen 2019
Svátek slaví Tereza, zítra Havel

Harry Potter a jeho přátelé: Co se stalo s dětskými hvězdami?

/
 • Harry Potter a jeho přátelé: Co se stalo s dětskými hvězdami?
  1. února 2015 ● 05:15

  Kouzelník Harry Potter a partička jeho kamarádů už dávno patří minulosti, poslední klapka padla v roce 2011. Od té doby se řada z dětských hereckých hvězd marně snaží prosadit na plátně kin znovu. Někteří jsou úspěšní, některým navždy zůstane cejch „ten, co hrál v Harrym Potterovi“.  

 • 1.

  Daniel Radcliffe (25) alias Harry Potter

  Když se poprvé objevil v roli legendárního kouzelníka, bylo mu jedenáct let. Tato role ho okamžitě vyšvihla na výsluní, ale také, jak častokrát on sám říká, ho do smrti bude pronásledovat. I když od konce natáčení uteklo už hodně vody a Daniel si zahrál v několika filmech a hrách v divadle, všichni ho dodnes spojují jen s učněm z Bradavic.

  Daniel Radcliffe (25) alias Harry Potter
   

 • 2.

  Emma Watson (24) alias Hermiona Grangerová

  V roce 1999 se objevila na castingu k filmu Harry Potter a absolutně všechny okouzlila. Samotná J. K. Rowlingová z ní byla nadšená. Ještě během natáčení série o kouzelníkovi Potterovi se začala mimo herectví Emma živit i jako modelka. Nicméně herecká kariéra pro ni zůstává stále na prvním místě.

  Emma Watson (24) alias Hermiona Grangerová

   

 • 3.

  Rupert Grint (26) alias Ron Weasley

  Zrzavý a ne moc hezký, díky těmto fyzickým předpokladům v pohodě strčil do kapsy všechny ostatní děti, které se ucházely o roli nejlepšího kamaráda Harryho, Rona. Přitom Harry Potter a kámen mudrců byla jeho vůbec první herecká zkušenost. Od skončení natáčení má za sebou několik filmů, ale ne moc úspěšných.

   

  Rupert Grint (26) alias Ron Weasley

 • 4.

  Matthew Lewis (25) alias Neville Longbottom

  Ze začátku patřil mezi chlapce, kterým se fyzická krása tak nějak vyhnula. Ale z ošklivého káčátka vyrostla krásná labuť, v jeho případě tedy spíše labuťák. Paradoxně ze všech jeho filmových kolegů je on teď středem zájmu zamilovaných fanynek a denně údajně dostává desítky milostných psaní. Po natáčení Harryho mu spadla do klína role v seriálu Bluestone 42 a příští rok se dokonce objeví i ve filmu.

  Matthew Lewis (25) alias Neville Longbottom

 • 5.

  Bonnie Wright (23) alias Ginny Weasley

  Přítelkyně a nakonec i manželka Harryho Pottera rozhodně nevsadila jen na jednu kartu, kterou pro mnohé bylo herectví. Po skončení natáčení úspěšně dokončila University of the Arts a hned poté debutovala jako scenáristka a režisérka snímku Separate We Come, Separate We Go. Momentálně je také vlastníkem produkční firmy Bon Bon Lumiere.

  Bonnie Wright (23) alias Ginny Weasley

 • 6.

  James a Oliver Phelps (28) alias dvojčata Weasleyovi

  Bratři James a Oliver se dodnes živí především doznívající slávou filmu o kouzelníkovi Harry Potterovi. Není jediná výstava nebo večírek, které by prošvihli, a organizátoři těchto akcí jim za jejich účast slušně platí. Vedle cestování po celém světě dvojčata nezanevřela ani na herectví, v roce 2012 se objevila v dokumentu The Mind’s Eye.

  James a Oliver Phelps (28) alias dvojčata Weasley

 • 7.

  Tom Felton (27) alias Draco Malfoy

  I když se zprvu zdálo, že Draco Malfoy je od kosti zlá osoba, tak nakonec přeci jen v něm něco dobrého bylo. Mimo Harryho Pottera se Tom objevil ještě jako dětská hvězda ve snímku Anna a král a po skončení natáčení ze světa kouzel a magie se hlavně věnoval své přítelkyni. Nyní by se měl na plátna kin vrátit ve snímku Clavius.

  Tom Felton (27) alias Draco Malfoy
   

 • 8.

  Evanna Lynch (23) alias Lenka Láskorádová

  Evanna už během natáčení Harryho Pottera všechny překvapovala svou kreativitou, a to především co se týče módních doplňků. Ona sama se teď upnula především na chov svých koček, které neustále fotí a dává na svůj Instagram. Herečka měla dlouhou dobu problémy s anorexií, ale tuto nemoc údajně porazila.  

  Evanna Lynch (23) alias Lenka Láskorádová

 • 9.

  Robert Pattinson (28) alias Cedric Diggory

  Cedric musel zemřít, aby se z něj s nadsázkou stal upír. Vedle natáčení ságy Twilight se Robert objevil ještě v řadě jiných filmů. Jenže právě díky Stmívání se nemůže vymanit ze škatulky krásného „vysávače“ krve.

  Robert Pattinson (28) alias Cedric Diggory

   

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 6

abcd.adcb: Ty už jseš zase na šrot, viď?

(01. 02. 2015 12:18)

sarka.q: toho mít doma tak ho umlátím utěrkou - to mne rozesmálo po ránu

(01. 02. 2015 10:07)

univerzalnizena: no to sou houmelesaci okslivi a sou z nich fetaci a vošralové

(01. 02. 2015 06:04)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy