Kapela U2 by stejně jako vládní představitelé (po tragédii polského vládního letounu u Smolensku) měla mít nařízeno létat v separátních letech, aby aspoň někdo přežil, kdyby letadlo náhodou havarovalo. Kousek od tragédie, která by zasáhla celý svět, byl právě frontman kapely U2 Bono Vox.

Když letěl z Irska do Berlína, jeho soukromému letadlu se za letu otevřely zadní dveře. Na palubě s ním v tu chvíli nebyli jeho spoluhráči Edge, Adam Clayton ani Larry Mullen, kteří letěli jiným letem později. Bono měl totiž ještě jednání s německým ministrem pro hospodářskou spolupráci.

Z letadla letícího z Dublinu, které v tu chvíli bylo asi 2,5 km na zemským povrchem, vypadla Bonova zavazadla, stejně jako kufry jeho spolucestujících. „Měli neskutečné štěstí. To letadlo se mohlo zřítit! Stalo se to asi po hodině letu. Posádka uslyšela zezadu divné zvuky,“ popsal irskému Daily Mailu zdroj z Bonova okolí.

„Všichni byli trochu vyděšení, ale letadlo pokračovalo v letu a bezpečně přistálo na berlínském letišti. Až po dosednutí na zem zjistili, že jim z letadla vypadla zavazadla. Neví se ale, jestli spadla do moře, nebo na pevninu,“ dodal zdroj. V letadle byla díra o rozměrech 80 x 100 cm. Protržení dveří naštěstí neovlivnilo tlak v kabině pro cestující, jelikož vedly do prostoru odděleného od přepravního prostoru.

Posádka letadla však neodeslala žádný nouzový signál, takže si snad byla jistá, že životy cestujících nejsou ohroženy. Německé úřady potvrdily, že soukromé letadlo přistálo s defektem v zadní části stroje.

Bonovi ani nikomu na palubě se nic nestalo. Už hodinu po přistání se tak zpěvák podle plánu setkal s německým ministrem a ve středu večer pak i s celou kapelou vystoupil při speciálním koncertu při udělování filmových cen Bambi.

Ve čtvrtek ráno se tým vyšetřovatelů vydal na průzkum oblasti, kde by se podle podle propočtů mohly nacházet osobní věci Bona Voxe a ostatních pasažérů. Kdoví, třeba se za pár dnů dozvíme, že Bonova zavazadla našli místní při obhlídce svého okolí. Co na ně z kufru jednoho z nejslavnějších mužů planety asi vypadne?

Fotogalerie
4 fotografie