Cílem akce je upozornit na nemoc ALS (amyotrofickou laterální sklerózou) a pomoci jejím pacientům. Pravidla hry jsou jednoduchá, kdo dostane video s výzvou, musí se polít ledovou vodou nebo na konto charity podporující výzkum ALS poslat 100 dolarů (v přepočtu asi 2000 korun).

Ti stateční a movití sice obvykle udělají obojí, ale najdou se i tací, kteří si ze sebe legraci udělat nedokážou a raději jen pošlou peníze. Tak to provedl třeba americký prezident Barack Obama.

Hitu sociálních sítí se pochopitelně musel zúčastnit zakladatel té největší. Mark Zuckerberg pak neváhal a nominoval ještě větší persónu - samotného Billa Gatese.

Šéf Microsoftu pak celou věc pojal jak je jeho zvykem velmi originálně. Sestrojil si pro tuto virální výzvu speciální stroj, kterým na sebe ledovou vodu vylil. Ostatně, podívejte se sami na videu.

Dalšího zajímavého pojetí jsme se dočkali od Conana O´Briena, což je velice známý americký komik. Ten se po vylití kýble na hlavu rozčílil, že za to ještě musí platit a tak "schytal" další várku!

Výzvy se může zúčastnit každý, třeba i týmy, podobně jako tyto sexy roztleskávačky.

Výzva se dostala i do České republiky a tak se polil třeba Richard Krajčo...

... a také Michal David. V jeho případě však není známo, jestli se na své zahradě zlil jen tak, nebo se jednalo o součást výzvy a zpěvák tak dokonce někoho nominoval. Michale, 100 dolarů ale můžeš poslat i tak!
Video
délka: 01:06.04
Video se připravuje ...

Michal David se zbláznil! Vylil si na hlavu kýbl vody a vyzval k tomu i Gotta! David Turek

ALS je onemocnění mozku, které způsobuje degeneraci a ztrátu mozkových buněk centrální nervové soustavy, které ovládají vůlí ovlivnitelné svalové pohyby. Více na: http://www.alsa.org/