Kam se hrabe Barack Obama a jeho selfie s dánskou premiérkou na pohřbu Nelsona Mandely, které obletělo svět a namíchlo první dámu Michelle. Ellen se při oscarovém ceremoniálu vyfotila s hloučkem celebrit těch nejzvučnějších jmen.

Video
délka: 01:22.41
Video se připravuje ...

Jak vzniklo nejslavnější oscarove selfie Reuters

Jared Leto, Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Meryl Streep, Angelina Jolie, Brad Pitt, Julia Roberts, Kevin Spacey, Lupita Nyong'o a uprostřed snímku samozřejmě oblíbená moderátorka Elen DeGeneres. Fotku, kterou pořídila v hledišti losangeleského Dolby Theather, hned postovala na svůj Twitter s přáním překonat rekord v počtu retweetů. Do snímku, který se okamžitě zapsal do historie, se bohužel nevešla zpěvačka Liza Minelli, která svou malou postavou nezvládla převýšit herce v zadní řadě skupiny.

Jak vznikalo nejúspěšnější selfie všech dob
Autor: Twitter.com

Ještě během slavnostního vyhlašování držitelů nejprestižnějších filmových cen pak oznámila, že se to podařilo. "Dostali jsme e-mail od Twitteru, že jsme ho srazili na kolena a zapsali se do historie," uvedla populární americká herečka a moderátorka.

Twitter skutečně v průběhu ceremoniálu zveřejnil omluvu uživatelům, že služba přeposílání zpráv více než 20 minut nefungovala.

Dosavadním premiantem v počtu retweetů na sociální síti byla fotografie objímajících se manželů Obamových, pořízená během volební noci a pojmenovaná všeříkajícím názvem "Další čtyři roky". Ta dosáhla více než 780.000 přeposlání.

Svým pokusem zapsat se do historických análů ovšem Ellen vyvolala menší kulturní šok u slavné herečky Meryl Streep, která na výzvu moderátorky vytvořit vlastní portrét na Twitter (takzvaný selfie) reagovala lehce vyplašeně: "Já ještě nikdy netweetovala!"

Výsledky
Autor: Blesk