Americký prezident Barack Obama rozsvítil vánoční strom ve Washingtonu spolu se svou rodinou - manželkou Michelle a oběma dcerami Sashou a Malií. Pozval i svou tchyni Marian Robinson. V deštivém počasí přitom znovu vzdal poctu zemřelému bojovníkovi za svobodu Nelsonu Mandelovi a věnoval mu tichou vzpomínku. Jinak se ale celá akce nesla v odlehčené atmosféře. Obamovi zazpívaly Mariah Carey a Aretha Franklin a americký prezident to okomentoval slovy: "Máte štěstí, že tu nezpívám já."

Promoklí diváci však měli spíše štěstí, že jim nezpívala hvězdička Miley Cyrus. Ta se v poslední době rozhodla provokovat, jak se dá. Špulí zadečkem, předvádí na koncertech kopulační pohyby a vrcholem bylo její často parodované číslo z nového klipu, na kterém se houpe nahá na demoliční kouli. I na Miley však přišla vánoční atmosféra a tak se na koncertu v Los Angeles rozhodla pozvat na pódium Santu Clause. I s ním však předváděla lascivní show...

To Barack Obama si se Santou pouze padl do náručí. Naštěstí. A při 91. rozsvícení washingtonského stromu zkrátil tradiční odpočítávání: "Začneme odpočítávat od pěti. Je trochu vlhko, tak to nebudeme dělat od deseti," oznámil americký prezident v úsměvem a za dohledu Santy. Jestli on přece jen ten náš Ježíšek není lepší. Na podobné akce chodit nemusí.