Kanadské úřady uvedly, že příčina smrti není zatím známá, nic však prý nenaznačuje tomu, že by se Monteith stal obětí násilného činu.

V dubnu letošního roku Monteith dobrovolně nastoupil na léčení kvůli užívání návykových látek. Nebyla to přitom jeho premiérová odvykací léčba; tu první absolvoval kvůli problémům s drogami a alkoholem už ve svých 19 letech.

Sám herec se ale přiznal, že s marihuanou a alkoholem začal už ve 13 letech! O tři roky později už se neštítil ani tvrdých drog. Podle USA Today může být právě předávkování příčinou smrti. Policisté to nepotvrdili ani nevyvrátili, přesnou odpověď ale budou znát až po pondělní pitvě.

Tělo mladé herecké seriálové hvězdy bylo nalezeno v hotelovém pokoji herce v 21. patře hotelu Fairmont Pacific Rim v centru Vancouveru. Hotelový personál mrtvého našel poté, co se herec nepřišel ve stanoveném čase odhlásit z pobytu.

Hvězda Glee

Muzikál Glee, který od roku 2009 vysílá americká televizní stanice Fox, se stal fenoménem popkultury. Mladé hvězdy vynesl ke slávě a použité písně i jejich coververze vystřelil na špičky hitparád. Pohledný Monteith v seriálu ztvárnil roli hlavního zpěváka školního sboru a fotbalisty střední školy McKinley.

Cory Monteith chodil se svojí seriálovou kolegyní Leou Michele (26), která hrála v Glee ambiciózní Rachel Berry. Jejich postavy spolu přitom měly romantický vztah i před kamerami.

Fotogalerie
6 fotografií