Na fotbalovém stadionu v pražském Edenu začalo vystoupení americké skupiny Red Hot Chili Peppers. Koncert před více než 20.000 diváky zahájila skladba Monarchy of Roses z nového alba I'm With You, jemuž je určeno aktuální turné jedné z nejpopulárnějších rockových kapel současnosti.

Hudební program na zaplněném stadionu zahájila tuzemská skupina Charlie Straight, která zahrála písně ze svého nového alba Someone With a Slow Heartbeat. "Máme z toho velkou radost a těšíme se na mezinárodní publikum," uvedl frontman skupiny Albert Černý.

Živoucí legendy

Kalifornská kapela existuje od roku 1983. Za tu dobu se Redhoti stali živoucími hudebními legendami. Se šesti cenami Grammy na kontě a rekordním počtem singlů na čela americké hitparády (11) je skupina opravdovým pojmem. Mezi jejich nejslavnější songy patří třeba Californication či Otherside.

Na turné, v jehož rámci vystupují také v Praze, propagují ale svůj nejnovější počin – album I’m With You, které vyšlo loni v srpnu. Je prvním od doby, kdy kapelu opustil kytarista John Frusciante a nahradil ho Joshe Klinghoffer.

Fotogalerie
10 fotografií