Scooter je německá raveová hudební skupina. Na scéně s moderní taneční hudbou působí již přes 15 let. Stylově zapadá hned do několika škatulek. V raném období jasně převažuje vliv Ravu a Happy Hardcoru, v pozdějších letech, tak jak se skupina vyvíjela, objevují se ještě další. Především trance, dance, elektrobeat, ale i prvky klasické a irské, či keltské hudby.

Za takové předobdobí Scooteru se dají považovat léta 1986 až 1991, kdy se členové dnešního Scooteru poprvé setkali. V roce 1994 se ale z remixového týmu teprve stává opravdový projekt. Vzápětí vychází první singl „Vallée de larmes“ a po prvním živém vystoupení v Hamburku vzniká skupina SCOOTER. Členové jsou H. P. Baxxter, Rick J. Jordan a Ferris Büeller.

Druhým singlem se stává „Hyper Hyper“, kterého se v Německu prodalo přes 700 tisíc kopií a dosáhl na druhou příčku v německém žebříčku singlů. Skupina se tímto hitem přes noc stala populární.

Hlavním zpěvákem a showmanem této skupiny je H. P. Baxxter, vlastním jménem Hans Peter Geerdes. Dalšími členy jsou i klávesisté Rick J. Jordan a Michael Simon.
Michael Simon nahradil ve skupině Jaye Froga, který v triu působil od roku 2002, po odchodu klávesisty Axela Coona. Před touto dobou zde ještě působil jako klávesista i Ferris Bueller, ale ten odešel již v roce 1998. Na konci roku 2010 si do studia pozvaly jako studiového asistenta Chrise Avangardeho.

Fotogalerie
3 fotografie