Organizátoři vybrali pro účastníky na závěr třídenní seznamovací a dobročinné konference luxusní místo – rozsáhlé stavení movitého Hugha Hefnera (85), který vstoupil ve známost jako zakladatel časopisu Playboy.

Kdyby ale hosté tušili, že se sídlo stane v místem nákazy, možná by si nechali společenský vrchol události raději ujít. Podle informací britského deníku Daily Mail začali mít mnozí 48 hodin poté, co se nimi zavřely brány sídla, problémy s dýcháním, teploty a dokonce zápaly plic.

„Je to trochu děsivé, každého v tu samou dobu sklátily stejné příznaky. Hodně lidí viní sídlo Playboye, ale kdo ví,“ řekl Elliot Silver, jeden z hostů.

Jak řekl Hefnerův mluvčí Teri Thomerson, lidé, kteří mají správu miliardové rezidence na starosti, začali hned spolupracovat se zdravotními experty. Ti  krátce poté, co se epidemie rozhořela, přijeli na místo zjišťovat její skutečné příčiny. Vyšlo také najevo, že u čtyř Švédů lékaři zjistili takzvanou Legionářskou nemoc, která se projevuje již popsanými příznaky. Podhoubí pro šíření choroby bylo údajně v luxusním domě ideální – vzduch zde ventiluje klimatizace a nechybí horké lázně.

Fotogalerie
4 fotografie

Co je to legionářská nemoc?

Legionářská nemoc je závažné plicní onemocnění, často napadá i další orgánů. Toto onemocnění bylo poprvé popsáno v r. 1976 ve Filadelfii v USA, kde vznikla rozsáhlá epidemie zrovna při sjezdu legionářů, kteří byli ubytováni v hotelu a infikovali se přes hotelovou klimatizaci.