Lohan se k pozitivnímu drogovému testu přiznala na sociální síti Twitter. Je to jen pár týdnů, co herečka předčasně opustila vězení, které jí jako součást ambulantního programu nařídil soud. "V nejnovějším testu na užití drog jsem bohužel selhala," napsala na Twitteru Lohan. Dodala, že zneužívání návykových látek je nemoc, která nezmizí přes noc, ale že se usilovně snaží závislost překonat. Také prý je připravena stanout příští týden znovu před soudem.

Znovu do vězení? Tentokrát jí hrozí 30 dnů

Společenský server tmz.com uvedl, že herečka měla minulý týden pozitivní testy na kokain. Pokud se zprávy potvrdí, za porušení podmínek zkušební lhůty jí podle Reuters hrozí 30 dní ve vězení.

Soud v Los Angeles v červenci odsoudil 24letou herečku za porušení předchozí podmínky uložené v souvislosti s její jízdou v opilosti v roce 2007 k 90 dnům ve vězení a dalším 90 dnům v protialkoholní léčebně. Herečka tam pobyla krátkou dobu a v srpnu byla předčasně propuštěna. Pak nastoupila do tříměsíčního ambulantní protialkoholní léčby, ve které je nejméně dvakrát týdně náhodně testována na přítomnost alkoholu či drog v krvi. Kromě toho chodí na psychoterapii a konzultace s odborníky na odvykání závislostem.

Mluvčí prokuratury losangeleského soudu agentuře AP sdělila, že k pátečnímu odpoledni nebyl žádný termín slyšení stanoven.

Lindsay Lohan byla považována za jednu z nejtalentovanějších mladých hereček poté, co natočila filmy jako Mezi námi děvčaty a Bobby. Po třech pobytech v odvykacím zařízení v roce 2007 však její filmová kariéra začala upadat.