Lékaři říkají, že nejtěžší je motivovat pacienty k boji. Michael Douglas je v tom případě příkladným pacientem. Tak jako jeho role, je i on sám nesmlouvavým bojovníkem. Zatímco ostatní "Hvězdy" by brečely nad svým osudem a libovaly si nad soucitnými povzdechy, on své fanoušky žádá pouze o jediné: "Nelitujte mě."

Přiznává slabost

Michael Douglas je tvrdý muž, ale i on sám přiznává, že ho v první chvíli zpráva o nemoci překvapila. Pak si ale sedl do křesla, zapálil doutník, vypil oblíbený drink a řekl si "Život jde dál."

Pak začal bojovat. Statečně snáší radikální léčbu. Posezení u večerního drinku nahradil sledováním univerzitní ligy amerického fotbalu. "Neměl jsem na to dříve čas, ale teď ho mám nadbytek," popisuje jak tráví večery. Kromě toho si pochvaluje, úroveň současného tenisu. I v nemocnici, ale Michael pracuje. Neustále se snaží propagovat svůj poslední film a producenti si jeho spolupráci nemohou vynachválit.

Trápí ho osud syna

Se svou nemocí se Michael dokázal vyrovnat. Přesto trpí. Trápí ho osud jeho syna camerona, který se zapletl s drogami. A v dubnu ho odsoudili na pět let v nejtěžším žaláři. Společnost mu tak nyní dělají pasáci, pedofilové a brutální vrazi.

Michael zachází dokonce tak daleko, že hledá paralely mezi synem a svou poslední rolí. V pokračování legendárního Wall Streetu totiž jeho postava řeší komplikovaný vztah se svým synem. "Scénář jsme napsali před tím co se Cameronovi stalo a nakonec problémy se synem dostihly i mě," ukazuje že na smutný osud svého syna myslí pořád.

Bojuje pro rodinu

Radost mu naopak dělají děti, které má se současnou manželkou Catherine-Zeta Jones. "Vím, že můj osud těžce nesou. Navštívili mě a já jim vysvětlil, že život jde dál," připomíná neustále nedávnou návštěvu Dylana (10) a Carys (7) v luxusní newyorské nemocnici, kde je současně hospitalizován.

Samotná manželka ho ovšem v nemocnici nenavštíví. "Nesnesla bych pohled na Michaela, jak trpí," zdůvodnuje proč zůstává v Londýně a návštěvě manžela se vyhýbá. Michael je ale optimista a věří, že již brzy se vrátí domů. A chce znovu točit. Rodina a hraní ho totiž drží při životě.

Nad pokračováním jeho kariéry ale visí otazník. Lékaři mu sice dávají osmdesátiprocentní naději na zotavení, ale kromě nečekaných komplikací se obávají, aby Michael nepřišel při léčbě o hlas.

Fotogalerie
4 fotografie