Když u něj lékaři v lednu 2008 diagnostikovali rakovinu slinivky, začal s nemocí odvážně bojovat a miliony jeho fanoušků stály při něm. Navzdory bolestem dokončil detektivní seriál Zvíře, chodil na chemoterapie, upnul se k bohu. Poslední dny svého života už ale strávil v ústraní na svém milovaném ranči Bizarro u Los Angeles. Společnost mu dělala jen Lisa, někdy jeho bratr a hlavně egyptští koně, jimž věnoval spoustu času.

Stále ho u sebe cítí

Když zemřel, vdova Lisa se se svým smutkem dlouho nedokázala smířit. Tížily ji vzpomínky na Patricka, který byl tak dlouhou dobu součástí jejího života. „Stále cítím každý rys jeho ruky ve své dlani. Neopustil mě,“ řekla dojatě v televizním pořadu moderátorky Oprah Winfrey.

Fotogalerie
3 fotografie

Dodnes ji nejvíc mrzí, že spolu ze zdravotních důvodů neměli vytoužené dítě. Lise se sice povedlo otěhotnět, ale bohužel nakonec ve třetím měsíci potratila. Stále zvažuje adopci a chce, aby se její dítě jmenovalo Swayze.

Po hercově smrti úpadek

Místo, které Patricka Swayzeho (†57) nejvíc proslavilo, chátrá. Z dávné slávy jsou jen ruiny. Středisko Hotel Mountain Lake ve Virginii, kde Swayze učil hříšnému tanci svou filmovou partnerku Jennifer Grey, propustilo polovinu ze svých 130 zaměstnanců.

„Chcete vědět, co táhlo náš byznys? Hříšný tanec! Všichni chtěli vidět místa, kde Patrick s Baby tancoval, kde se milovali. Ale od té doby, co Swayze umřel, to jde s námi z kopce. Máme tady ještě bar a karaoke, kde pouštíme písničky z toho filmu. Ale to je tak asi všechno,“ uvedla asistentka majitele střediska Marsha Stevens.