Je to poprvé, co se Polanski objevil na veřejnosti poté, co švýcarský soud tento týden zamítl žádost americké justice o jeho vydání a zrušil domácí vězení slavného filmaře.

Američané chtějí Polanského soudit za pohlavní styk s nezletilou dívkou v roce 1977. Švýcarský soud však dospěl k závěru, že nelze vyloučit chybu v žádosti o vydání.

Lausannský list "24 Heures" pořídil podle Reuters fotografii Polanského za volantem černého Range Roveru a Seignerové na sedadle spolujezdce, když dvojice přijížděla k rezidenci organizátora festivalu Clauda Nobse v Caux u Montreux.

Fotogalerie
2 fotografie


Festivalové zdroje agentuře Reuters sdělily, že Polanski, který je Nobsovým dlouholetým přítelem, je očekáván mezi hosty večerního koncertu své manželky. "Určitě tam bude," uvedl citovaný zdroj.

Šestasedmdesátiletý Polanski byl loni v září zadržen v Curychu, kam se vydal pro ocenění na filmový festival. Několik týdnů strávil ve vazbě a pak až do tohoto pondělí musel pobývat v domácím vězení ve své švýcarské chatě. Švýcaři jednali na základě amerického mezinárodního zatykače, který je stále platný v bezmála dvou stovkách zemí.

Všeobecně se soudí, že Polanski se nyní může bez obav pohybovat ve Švýcarsku, ve svém rodném Polsku a také ve Francii, kde dlouhodobě žije. Jinde mu hrozí opětovné zatčení a čekání na to, jak úřady dané země rozhodnou o americké žádosti o jeho vydání.