Nezapomenutelný nadporučík Dunbar z oscarového filmu Tanec s vlky se slovenskému publiku představil poprvé se svou skupinou Modern West. Bratislavský koncert byl součástí evropského turné, které odstartovalo v únoru ve španělské Barceloně.

Charismatický ochránce Whitney Houston ve filmu Osobní strážce zde představitel romantického Robina Hooda se slovenským fanouškům předvedl v dosud málo známé "roli" zpěváka a kytaristy kapely Modern West. Zaplněnému hledičti, v němž převažovali ženy, zahrál zejména country rockové skladby ze svého druhého a zatím posledního alba Turn It On.

Pětapadesátiletého rodáka z Kalifornie doprovázela podle organizátorů koncertu početná ochranka, požadavky hollywoodské filmové hvězdy prý patřili k těm skromnějším. "Nejvíce bazíroval na prvotřídním čajovém setu, který musel mít k dispozici v šatně," řekl ČTK mediální manažer Kuul Fabrik Ladislav Ďurkovič. Jelikož Costner údajně patří k milovníkům dobrého vína, organizátoři prý připravili výběr toho nejlepšího z produkce slovenských vinařů.

Autor: 

Costnerovými předskokany byli finalisté Česko Slovenské Superstar - vítěz Martin Chodúr, "stříbrný" Miro Šmajda a Jan Bendig. " Koncert byl fantastický, vůbec bych to do něj neřekl, že umí tak skvěle zpívat, atmosféry byla skvělá, když před písní mluvil, tak ženský ječely, no vypadal dobře, na svůj věk je stále fešák," prozradil Blesk.cz Miro Šmajda. Který se jako ostatní Superstáři bohužel s Kostnerem nesetkal, protože jim to produkce nedovolila.

Držitel Oscara za nelepší film a režii nebo Zlaté maliny za nejhorší herecký výkon založil svou první hudební skupinu v 80. letech se svým dlouholetým přítelem Johnem Coinmanem a baskytaristou Blairem Forwardem pod názvem Roving Boy. Po delší přestávce se trojice opět sešla, aby vznikla formace Modern West. Ke kapele se později přidali další hudebníci, formace debutovala v roce 2008 albem Untold Truths. Costner, známý spíše mezi fanoušky filmu, si postupně získává popularitu i mezi přívrženci příjemné a nekomplikované hudby s prvky country a rocku.

Fotogalerie
6 fotografií