Ten více než politickými úspěchy šokuje především skandály s mladými dívkami, které by mohly být jeho vnučkami. To je také hlavní důvod, proč se s ním rozvádí manželka Veronica Lariová, jejíž funkci při summitu G8 má nahradit právě Carfagnová.

Italská ministryně pro rovné příležitosti bude zastupovat paní premiérovou na setkání světových státníků, během něhož bude pečovat o manželky vlivných vůdců světa. S nápadem, že by se o ženy státníků nestarala Veronica, ale že by její roli převzala mladší Mara, vymyslel právě Berlusconi. Své mladší kolegyni bude pomáhat ještě ministryně školství Maria Stella Gelminiová.

Carfagnová se z televizní hvězdy proměnila v političku téměř ze dne na den. Její blesková metamorfóza z apolitické postavičky v ministryni překvapila řadu Italů. Je jasné, že ve všem má prsty právě Berlusconi, jenž nejednou veřejně obdivoval krásu své mladé ministryně. Konzervativním Italům vadí především fakt, že Carfagnová se nedlouho před uvedením do vládního kabinetu ukazovala nahá.

Summit G8 v italském městě L´Aquila, které letos zpustošilo zemětřesení, se uskuteční 8. července