První Spielbergova hra z minulého roku s názvem Bloom Blox zaznamenala prodej bezmála milionů kopií. Režisér uzavřel smlouvu se společností Electronic Arts, která jeho díla vydává a distribuuje.

Steven Spielberg je velkým fanouškem herní konzoly Nintendo's Wii, která se svým dálkovým senzorickým ovládáním umožňuje pohyb a fyzickou aktivitu. "Rodiče jako já, kteří nechtějí, aby z jejich dětí byly gaučoví povaleči, oceňují, že děti mohou vstát a pohybovat se kolem," uvedl Spielberg.

Spielbergova nejnovější hra umožňuje zapojení až čtyř hráčů, kteří zdolávají 400 hracích kol. Prostředí, ve kterém se děj odehrává, zahrnuje vesmír i podmořský svět, ve kterých si hráči mohou vytvářet vlastní krajinu a sdílet ji s ostatními pomocí internetového připojení. "Je to ta nejlepší cesta, jak umožnit hráčům sdílet své představy, což nám umožní přizpůsobit příští vývoj jejich požadavkům," řekl Spielberg.

Přes nadšení z nových her autor připustil, že práce v Hollywoodu a v počítačovém odvětví nemá mnoho společného. "Není zde žádná produkce, na kterou jsem zvyklý. Chybí najímání herců a stavění kulis...," srovnává světoznámý režisér.

Podle Spielberga film založený na počítačové hře nemá ve většině případů úspěch. Přesto se nyní v Hollywoodu natáčí film v produkci Disney Pictures podle legendární počítačové hry Prince of Persia. "Není zde zatím vytvořen vzájemný vztah mezi filmem a hrou. Ale bude. A až se tak stane, bude to bomba," dodal Spielberg.