Emma Watson dala košem všem britských univerzitám ve své domovině a pokusí se získat vzdělání na věhlasné instituci, kde studoval v minulosti také třeba nový americký prezident Barack Obama.

"Emma byla vždycky velmi oddanou studentkou a velmi pečlivě se ujistila, že bude schopna zvládnout herectví spolu se studiem. Miluje Ameriku a má tam spousty přátel. Je velmi nadšená z toho, že může následovat některé z těch velkých myslitelů a nastoupit na jednu z největších univerzit v USA," uvedl zdroj pro britský list NOTW.

Herečka je prý rozhodnuta, že bude chodit na Harvard, ale zatím nevyloučila ani možnost, že by nakonec přijala za domovskou Yaleskou či Brownovu univerzitu.

Watson ke svému studiu loni v září řekla: "Ráda bych šla na univerzitu a dodělala si diplom a to tedy znamená, že si dám s herectvím pauzu. Vždycky jsem se snažila vyvážit své studium s hereckou kariérou, ale nemyslím si teď, že by bylo možné žonglovat mezi jí a univerzitním studiem. Teď cítím potřebu studovat… Tady (v Británii) jsou skvělé univerzity a teď se na některou snažím dostat. Pokud bych tu zůstala, studovala bych anglickou literaturu, pokud bych šla do Ameriky, pak bych studovala svobodná umění."