Pětasedmdesátiletý herec, kterého před sedmi lety postihla mozková mrtvice a ochromila mu celou pravou polovinu těla, se nikdy nevzdává. Důkazem toho je středeční premiéra nového filmu režiséra Francise Hustera Un homme et son chien (Muž a jeho pes). Belmondo zde hraje životem vyčerpaného starého muže, který se najednou ocitá na ulici a jediným přítelem je jeho pes.

Tento filmový počin herec věnuje handicapovaným lidem, které potkával během své rekonvalescence. "Viděl jsem dvacetileté, kteří na tom byli o hodně hůř než já. Když jsem odcházel z nemocnice, přísahal jsem si, že se budu bít, abych jim ukázal, že se ještě dá něco dělat. Ještě jsem nevěděl co. Nakonec je to tento film. Dělám ho pro ně," řekl.

Belmondo měl vždy nezdolnou a dobrodružnou povahu. Mnoho nebezpečných scén hrál on sám a zásadně odmítal záskok kaskadéra. I když před několika lety ochrnul na pravou polovinu těla a ztratil řeč, nyní, díky svému odhodlání a kvalitní péči lékařů opět mluví a chodí. Potřebuje sice hůl a jeho pravá ruka je stále bezvládná, ale podle agentury AFP Belmondo neztratil nic ze své herecké jedinečnosti.

"Pro tuto roli to byl buď Belmondo, nebo nikdo. Jen on mohl ztělesnit toho člověka, který se nikdy nenechá srazit a ze všeho se zvedne. Jean-Paul je takový ve skutečném životě," řekl režisér Huster.