Uvádění taneční soutěže ho sice baví, k tanci jako takovému ale neměl nikdy příliš kladný vztah. Proto, když přišla nabídka, málem práskl telefonem! „Já jsem to nechtěl dělat. Hned jsem řekl, ať na to zapomenou!“ překvapil Eben v rozhovoru na Frekvenci 1.

Jen žádní VyVolení

„Když mi volali, tak říkali, že by mi chtěli nabídnout takovou reality show,“ vzpomínal moderátor. Tohle pojmenování ho vyděsilo, protože jediné reality show, které v té době znal, byli VyVolení a Big Brother. S ničím takovým nechtěl mít Eben nic společného! „Aby to vylepšili, řekli, že je to o tanci. Odpověděl jsem, že to už vůbec! K tomu já nemám vztah,“ zpražil tehdy tvůrce.

Video
Video se připravuje ...

Kostková ze StarDance o Marku Ebenovi: Nejsme kámoši! Petr Macek, Petr Soukup, Markéta Reinischová

Nechal se zviklat

Naštěstí se jim podařilo Ebena »nalomit«. „Pak mi ale poslali DVD, kde byla originální britská verze. A to rozhodlo,“ přiznal Marek. „Rozhodlo hlavně to, že se moje žena v půl třetí ráno chtěla podívat na další díl. A to jsme to měli bez překladu a žádnou z těch celebrit jsme neznali,“ prozradil Eben, že nebýt jeho manželky, herečky Markéty Fišerové (63), možná by se nikdy tváří soutěže s podtitulem »...když hvězdy tančí« nestal!

S čím musí bojovat?

Je sice ostřílený profík, ale i Marek Eben stále zažívá před vystoupením nervozitu. Jak se jí zbavuje? „Funguje mi jen ten pocit, když víte, že jste dělali, co jste mohli, a nic jste nezanedbali,“ svěřil se oblíbený moderátor.

Fotogalerie
117 fotografií