Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C

Zásadní okamžiky pátého kola StarDance: Bezpečná Kostková, zklamání z vyžehleného Ciny a konec Šoposké!

/
 • 5. soutěžní večer StarDance
  13. listopadu 2021 ● 23:08

  Populární pořad StarDance …když hvězdy tančí je tento ročník plný překvapení. A leckdy nepříjemných – to kvůli komplikacím, které tanečníkům a celebritám způsobila koronavirová pandemie. Soutěž během pátého soutěžního večera opustila herečka Marika Šoposká (32). Zajímavého se toho ale stalo mnohem víc.

 • 1.

  5. kolo StarDance

  Sedm párů předvedlo během pátého soutěžního večera valčík, chachu a jive ve stylu slavných filmových hitů, od rock’n’rollových Šakalích let přes rozverné Kačeří příběhy až po romantické Moulin Rouge, to vše v podání Moondance Orchestra Martina Kumžáka (55).

  Hned zpočátku pátého soutěžního večera moderátor Marek Eben (63) vtipkoval, že je Tereza Kostková (45) v tuto chvíli „nejbezpečnější moderátorka v Česku, bezpečnější než Adam Vojtěch. Jak moderátoři, tak i porota a všichni soutěžící mají totiž za sebou řadu testů, a dcera hereckého dua Petra Kostky (83) a Carmen Mayerové (77) má prodělaný koronavirus, je tedy plná protilátek. V hledišti navíc všichni seděli v rouškách.

 • 2.

  Mirai Navrátil a Lenka Nora Návorková

  Zpěvák Mirai Navrátil (29) a Lenka Nora Návorková předvedli jive na známou písničku ze Šakalích let. „Líbí se mi, jak je ten jive napálenej,“ vysvětloval známý muzikant s japonskými kořeny už při zkouškách, a poté, co dynamický tanec, během kterého vypadal jako dvojče Bejbyho Martina Dejdara (56), odtančil, sotva popadal dech.

  Bavič a především bývalý tanečník Richard Genzer (54) prozradil, že „to, že to někdy nebyl jive, nevadilo. Mě to strhlo, bylo to i divadelní číslo.“ Tatiana Drexlerová (58) na Navrátilově výkonu chyby nehledala: „Byl to váš nejlepší tanec, ohromně vám to šlo. Líbilo se mi, jak rychle jste dělal ty twisty, a v nohách jste se trefoval do hudby.“ Na to však měl Mirai pohotovou odpověď: „Kdybych se netrefoval, tak mě vyhodí z kapely,“ smál se. Zdeněk Chlopčík  (64) zase ocenil atmosféru, jakou hned na začátku tato dvojice nastolila.

  Získali 33 bodů.

 • 3.

  Andrea Sestini Hlavíčková a Jakub Necpál

  Tenistka Andrea Sestini Hlaváčková (35) tentokrát netančila se svým obvyklým partnerem Michalem Necpálem. Ze zdravotních důvodů ho musel nahradit jeho bratr Jakub, který už s půvabnou sportovkyní trénoval v době, kdy byl Necpál v karanténě. Zatímco taneční partneři jdou nahradit, celebrity smí podle zahraniční licence v soutěži chybět jen jednou - což byl i případ herečky Simony Babčákové (48), co se po své druhé absenci se StarDance minulý týden rozloučila.

  Za povedený valčík na písničku z Bridget Jonesové si Hlaváčková vysloužila obdiv, a to i proto, že se musela na poslední chvíli popasovat s „náhradníkem“ – a on zase s náročným učením kroků, na což měl necelé dva dny.

  Porota je ocenila 27 body, všichni dali po sedmi bodech, kromě Zdeňka Chlopčíka, jenž jim dal pouze šest.

 • 4.

  Tomáš Verner a Kristýna Coufalová

  Krasobruslař Tomáš Verner (35) a Kristýna Coufalová si vybrali ke svému jiveu písničku z Kačeřích příběhů. „Progres je tam dobrej, kdyby lidi viděli ty první kroky, tak to nebylo dobrý,“ přiznal kajícně olympionik, jenž se na sobotní večer stylizoval do Strýčka Skrblíka. Zdeněk Chlopčík byl nadšený: „Tenhle jive byl velmi, velmi obtížný, ale rytmicky jste ho zvládnul.“ Vytknul mu jenom chvílemi nevhodně pokrčená kolena a nedostatek energie. „Bylo to hodně profesorské a soustředěné na přesnost. Chtělo by to víc uvolnit.“

  Známý vtipálek Richard Genzer zase vyzvedl dynamiku Vernerova pohybu: „Koukal jsem na tebe a říkal jsem si, ten má ale sakra rychlý nohy. Kdyby měl takhle rychlý nohy můj štědrovečerní stůl, tak mi frnkne a já se nenajím,“ chechtal se.

  Od poroty dostali 36 bodů, jelikož úplně všichni jim dali po 9 bodech. Šlo o nejlepší výsledek celého večera.

 • 5.

  Marika Šoposká a Robin Ondráček

  Herečka Marika Šoposká (32) a Robin Ondráček tančili na veselou píseň z animovaného filmu Planeta 51. „Baví mě ta rychlost a ta uskákanost,“ těšila se představitelka Bibi ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 na jive. Jan Tománek (50) si pak pochvaloval, že se na parketu velice zlepšila: „Ty výkony až do dnešního výkonu byly nervózní a byla tam nejistota. Ale já viděl, že to tam je. A dneska jste to odšpuntovala!“ Pochválil i výbornou techniku.

  Zdeněk Chlopčík byl jedním z mála, co film Planeta 51 viděl – se svými dětmi, a to dokonce prý mnohokrát. Líbila se mu jak písnička, tak i výkon mladé herečky. „Všechno bylo super, ale představoval bych si rychlejší, ostřejší nožky. Hlavně ke konci, to bylo vidět, že jste ke konci už nestíhala,“ nenechal si však pro sebe drobnou kritiku. Dal jí ale 9 bodů.

  Celkem si tato dvojice vytančila 32 bodů. Na postup to však nestačilo, diváci se rozhodli, že ji v dalším kole už vidět nechtějí...

 • 6.

  Martina Viktorie Kopecká a Marek Dědík

  Martina Viktorie Kopecká (35), jejíž účes Eben přirovnal k Jitce Zelenkové (71), a její taneční partner Marek Dědík předvedli svou chachu na píseň, co zazněla ve snímku Vlk z Wall Street. Tatiana Drexlerová byla křehkou farářkou podle svých vlastních slov okouzlená. Ale když si Kopeckou detailně rozebrala, servítky si rozhodně nebrala: „Hlava za 10, vršek za 6, pohyby zadní částí za 10, nohy, bohužel, jen za 2,“ kritizovala ji.

  „Byl to dnes takový trochu roztřesený boj s rovnováhou,“ přisadil si Richard Genzer. „Ale jinak vám to strašně sluší. Jste červená jako pionýrský šátek, strašně rád bych si vás uvázal,“ žertoval. Dal jí ale jenom 6 bodů, stejně jako zbytek poroty s výjimkou Zdeňka Chlopčíka, co jim dal jenom 5.

  Celkem tedy 23 bodů.

 • 7.

  Tereza Černochová a Dominik Vodička

  Zpěvačka Tereza Černochová (38) přiznala, že její tanečník Dominik Vodička na ni působí svým zenovým klidem. A to, jak si sedí, se odrazilo i na choreografii, kterou pro ni vymyslel. Jejich jive měl připomínat koncert a bylo poznat, že za mikrofonem se cítí Černochová jako ryba ve vodě. „Ale já na koncertech obvykle zpívám, ne že tam lítám jako hadr na holi,“ popisovala v medailonku.

  Minule dostali tři desítky, což je prý velmi zavazující. Tatiana Drexlerová prohlásila, že Tereza sice tentokrát nedosáhla tak skvělého výkonu jako v minulém soutěžním kole, ale přesto nad ní upřímně žasla. „Jive vám možná úplně neseděl, ale jste neuvěřitelná, ta energie z vás jenom září.“

  Porotci jim pak dali celkem 32 bodů, nejméně získali od Zdeňka Chlopčíka. Ten Černochovou ocenil pouze sedmičkou.

 • 8.

  Jan Cina a Adriana Mašková

  Herec Jan Cina (33) a Adriana Mašková se rozhodli pro valčík. Hudebním podkresem jim byl song z Moulin Rouge, čímž si Jan Cina podle svých vlastních slov splnil sen. „Zadíval jsem se do Adriančiných očích a pak už nevím, co bylo dál,“ rozplýval se navíc po odtančeném kusu. „Dělo se tam toho strašně moc. Začátek pěkný, linie, pohyb… a pak spousta, spousta kroků před hudbou, postavení mezi váma, velká mezera, poskakoval jste u toho… Choreograficky nádherné, Adrianka překrásná, ale kdybyste se nezahleděl, tak byste třeba strefoval tu hudbu,“ vytýkal mu Zdeněk Chlopčík.

  „Za mě to číslo bylo bezvadný, na postavení jste zapracoval. Hlava, držení, to bylo fajn. Ale trhalo mi to srdce – nebylo to do hudby,“ stýskal si Jan Tománek. „Vy tancujete krásně, ale mimo,“ řekla Cinovi, jenž překvapil neobvykle vyžehleným účesem, Tatiana Drexlerová. Dala jim jenom 5 bodů. I tak to však nebylo nejnižší číslo, co ten večer padlo - Zdeněk Chlopčík jej ohodnotil dokonce pouze jenom 4 body.

  Celkem si tedy vytančili 22 bodů, což byl nejhorší výsledek celého pátého kola.

 • 9.

  Galerie

  Na další záběry z pátého kola StarDance se můžete podívat do naší galerie.

  VIDEO: Marika Šoposká ve StarDance: Váhala jsem kvůli dětem

  Video
  délka: 03:27.16
  Video se připravuje ...

  Marika Šoposká ve StarDance: Váhala jsem kvůli dětem Kateřina Štichová, Aleš Brunclík

  Fotogalerie
  83 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 10

Hana Ďurková: Lidi, buďte nad věcí! Bavte se, nechte se bavit! Když se vám pořad nelíbí, přepněte na jinou stanici! Neustále kritizujete moderátory co by měli nebo neměli říkat,ať řeknou cokoliv, vždy je to špatně! Pokud vás to nebaví, odejděte od sledování a nekažte náladu svými arogantními výlevy ostatním. Zamyslete se, čím jste vy sami v poslední době přispěli ke zlepšení nálady třeba u vás doma!

(14. 11. 2021 12:35)

Uživatel_116451: Cina je ženská je nechutný se na něj koukat.

(14. 11. 2021 12:04)

Jan Kocián: Je vysoká pravděpodobnost, že dva nebo tři páry skončily na posledním místě s konečnými 6 body a že Šoposká doplatila na málo SMS hlasů. Kdyby dostala od paní Drexler 8 bodů za tanec, dostala by po přepočtu 6 bodů od poroty + 1 bod za SMSky... takže se 7 body by přeskočila pár/páry se 6 body.

(14. 11. 2021 11:13)

Tara-Tara: mám (když si na to vzpomenu) tak čas shlédnutí cca do 10min., ale za mě bych měnila Chlopčíka a Ebena

(14. 11. 2021 10:07)

illenne: Nedívám se pravidelně, protože se mi nelíbí jako moderátorka Tereza Kostková. Její chichotání je nepříjemné. Adéla Vinczeová, to je něco úplně jiného.

(14. 11. 2021 10:04)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy