Oproti původnímu plánu zasahoval zpěvaččin hrob tam, kam neměl. Vdovec tak narychlo musel měnit smlouvu se správou hřbitovů a – připlatit!

Nová smlouva

Zdrcený Josefchodí na říčanský hřbitov každý den, tudíž kromě výměny svíček a květin věnoval čas i administrativním záležitostem. „Ano, hrob je nadstandardní, a myslím, že to tak má i být. Ivetka si to zaslouží,“ potvrdil Blesku Rychtář s tím, že neporušil žádná pravidla, tak sepsali se správou hřbitova novou smlouvu. „Musel jsem zaplatit nad rámec, ale už je to v pořádku,“ potvrdil vdovec.

Video
délka: 00:52.28

Vdovec Rychtář poprvé u hrobu: Cloumaly s ním emoce! Marek Pátek, Jiří Pitrof, Pavel Machan

Kolik stojí?

Pronájem místa na hřbitově je levnější záležitost než pořízení náhrobku. „Hroby se pronajímají na deset let a za metr čtvereční si účtujeme osm set korun na deset let,“ řekl Blesku správce říčanského hřbitova. Ivetino poslední místo odpočinku zabírá bezmála tři metry čtvereční. Rychtář tedy za hrob celkem zaplatil 2400 Kč, což jeho peněženku jistě nezruinuje.

Květiny od fanoušků na hrobě

Hrob zpěvačky vypadá od sobotního večera jako po pohřbu. Mramorovou desku zakryla obří bílá kytice od Ivetina fanclubu a květiny od 19 lidí, kteří se zúčastnili pietního rozloučení se zpěvačkou v kostele v Uhříněvsi. Na hřbitov do Říčan je po skončení piety převezli zvukař Standa a organizátorky smuteční akce vedoucí Ivetina fanklubu a poslední manažerka Bartošové.